69.5 F
Gainesville

FHSAA Baseball district tournament – scores

Published:

7A-1
Monday, April 29
No. 5 Sandalwood (Jacksonville) 3, No. 4 Flagler Palm Coast 2
No. 3 Atlantic Coast (Jacksonville) 10, No. 6 Mandarin (Jacksonville) 5

Tuesday, April 30
No. 1 Creekside (St. Johns) 6, No. 5 Sandalwood (Jacksonville) 0
No. 2 Bartram Trail (St. Johns) 4, No. 3 Atlantic Coast (Jacksonville) 1

Thursday, May 2
Championship – No. 1 Creekside (St. Johns) vs. No. 2 Bartram Trail (St. Johns),

7A-2
Monday, April 29
No. 5 Seminole (Sanford) 7, No. 4 University (Orange City) 6
No. 3 DeLand 10, No. 6 West Port (Ocala) 0

Tuesday, April 30
No. 1 Spruce Creek (Port Orange) 9, No. 5 Seminole (Sanford) 0
No. 2 Lake Mary 11, No. 3 DeLand 1

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Spruce Creek (Port Orange) vs. No. 2 Lake Mary, 7 pm

7A-4
Monday, April 29
No. 5 Ocoee 4, No. 4 East Ridge (Clermont) 2

6A-3
Monday, April 29
No. 2 Buchholz (Gainesville) 2, No. 7 Nease (Ponte Vedra) 0
No. 3 Oakleaf (Orange Park) 4, No. 6 First Coast (Jacksonville) 0
No. 4 Fleming Island (Orange Park) 4, No. 5 Fletcher (Neptune Beach) 3

Tuesday, April 30
No. 4 Fleming Island (Orange Park) 5, No. 1 Tocoi Creek (St. Augustine) 3
No. 2 Buchholz (Gainesville) 7, No. 3 Oakleaf (Orange Park) 3

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Buchholz vs. No. 4 Fleming Island, 7 pm.

6A-4
Monday, April 29
No. 4 New Smyrna Beach 4, No. 5 Lyman (Longwood) 2

Tuesday, April 30
No. 4 New Smyrna Beach 2, No. 1 Hagerty (Oviedo) 0
No. 2 Winter Springs vs. No. 3 Oviedo

Thursday, May 2
Championship Game – No. 4 New Smyrna Beach vs. Oviedo/Winter Springs winner

6A-5
Monday, April 29
No. 5 Springstead (Spring Hill) 4, No. 4 Sunlake (Land O’Lakes) 2

Tuesday, April 30
No. 5 Springstead (Spring Hill) 12, No. 1 Wiregrass Ranch (Wesley Chapel) 6
No. 2 Land O’Lakes 4, No. 3 Mitchell (New Port Richey) 0

Thursday, April 30
Championship Game – No. 5 Springstead vs. No. 2 Land O’Lakes

6A-7
Monday, April 29
No. 4 South Lake (Groveland) 10, No. 5 Wekiva (Apopka) 0
No. 3 East River (Orlando) 10, No. 6 Edgewater (Orlando) 2

Tuesday, April 30
No. 4 South Lake (Groveland) 7, No. 1 Forest (Ocala) 3
No. 2 Lake Minneola (Minneola) 5, No. 3 East River (Orlando) 3

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Lake Minneola vs. No. 4 South Lake

5A-2
Tuesday, April 30
No. 2 Columbia (Lake City) 10, No. 3 Gainesville 0
No. 1 Lincoln (Tallahassee) 10, No. 4 Rickards (Tallahassee) 4

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Columbia vs. No. 1 Lincoln, 7 PM

5A-3
Tuesday, April 30
No. 1 Clay (Green Cove Springs) 1, No. 4 Middelburg 0
No. 3 Orange Park 7, No. 2 Ridgeview (Orange Park) 2

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Clay vs. No. 3 Orange Park, 7 PM

5A-4
Monday, April 29
No. 4 Beachside (St. Johns) 8, No. 5 Riverside (Jacksonville) 6
No. 3 Ponte Vedra 11, No. 6 Terry Parker (Jacksonville) 0

Tuesday, April 30
No. 4 Beachside (St. Johns) 3, No. 1 St. Augustine 1
No. 3 Ponte Vedra 7, No. 2 Englewood (Jacksonville) 0

Thursday, May 2
Championship Game – No. 3 Ponte Vedra vs. No. 4 Beachside, 6:30 PM

5A-5
Monday, April 29
No. 4 Matanzas (Palm Coast) 15, No. 5 Mainland (Daytona Beach) 5

Tuesday, April 30
No. 1 Pine Ridge (Deltona) 5, No. 4 Matanzas (Palm Coast) 1
No. 3 Deltona 9, No. 2 Seabreeze (Daytona Beach) 0

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Pine Ridge vs. No. 3 Deltona

5A-6
Monday, April 29
No. 5 Leesburg 5, No. 4 Lake Buena Vista 4
No. 3 Belleview 22, No. 6 Jones (Orlando) 1

Tuesday, April 30
No. 1 Vanguard (Ocala) 7, No. 5 Leesburg 6
No. 3 Belleview 5, No. 2 Horizon (Winter Garden) 3

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Vanguard vs. No. 3 Belleview, 7 PM

5A-8
Monday, April 29
No. 4 River Ridge (New Port Richey) 6, No. 5 Lecanto 2

4A-2
Monday, April 29
No. 4 Taylor County (Perry) 11, No. 5 Godby (Tallahassee) 6
No. 3 Baker County (Glen St. Mary) 14, No. 6 Gadsden County (Havana) 4

Tuesday, April 30
No. 1 Wakulla (Crawfordville) 4, No. 4 Taylor County (Perry) 0
No. 3 Baker County (Glen St. Mary) 7, No. 2 Suwannee (Live Oak) 2

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Wakulla vs. No. 3 Baker County

4A-3
Monday, April 29
No. 1 Bishop Kenny (Jacksonville) 26, No. 8 Westside (Jacksonville) 0
No. 4 Ribault (Jacksonville) 9, No. 5 Stanton (Jacksonville) 8
No. 3 Paxon (Jacksonville) 15, No. 6 Raines (Jacksonville) 0
No. 2 Yulee 16, No. 7 Ed White (Jacksonville) 0

Wednesday, May 1
No. 1 Bishop Kenny (Jacksonville) vs. No. 4 Ribault (Jacksonville)
No. 2 Yulee vs. No. 3 Paxon (Jacksonville)

Thursday, May 2
Championship Game, TBD

4A-4
Tuesday, April 30
No. 1 Santa Fe (Alachua) 10, No. 4 Eastside (Jacksonville) 0
No. 2 Menendez (St. Augustine) 4, No. 3 Palatka 2

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Santa Fe vs. No.2 Menendez, 7 PM

4A-5
Monday, April 29
No. 4 Crystal River 10, No. 5 Lake Weir (Ocala) 0
No. 3 North Marion (Citra) 13, No. 6 Citrus (Inverness) 6

Tuesday, April 30
No. 1 The Villages 5, No. 4 Crystal River 1
No. 3 North Marion (Citra) 10, No. 2 Dunnellon 6

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 The Villages vs. No. 3 North Marion, 7 PM

4A-6
Monday, August 29
No. 4 Weeki Wachee 5, No. 5 Central (Brooksville) 1
No. 3 Hudson 12, No. 6 Gulf (New Port Richey) 1

Wednesday, May 1
No. 1 Nature Coast Tech (Brooksville) vs. No. 4 Weeki Wachee
No. 2 Hernando (Brooksville) vs. No. 3 Hudson

Thursday, May 2
Championship Game

4A-7
Monday, April 29
No. 4 Mount Dora 8, No. 5 Atlantic (Port Orange) 0

Tuesday, April 30
No. 1 Bishop Moore (Orlando) 10, No. 4 Mount Dora 4
No. 2 Eustis 3, No. 3 Tavares 1

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Bishop Moore vs. No. 2 Eustis

3A-2
Monday, April 28
No. 4 West Nassau (Callahan) 9, No. 5 Bradford (Starke) 1

Tuesday, April 30
No. 1 Trinity Christian (Jacksonville) 5, No. 4 West Nassau (Callahan) 0
No. 3 Bishop Snyder (Jacksonville) 3, No. 2 Baldwin 0

3A-3
Monday, April 29
No. 5 Wolfson (Jacksonville) 4, No. 4 Fernandina Beach 1
No. 3 Episcopal (Jacksonville) 26, No. 6 Andrew Jackson (Jacksonville) 0

Tuesday, April 30
No. 1 Bolles (Jacksonville) 8, No. 5 Westside (Jacksonville) 3
No. 3 Episcopal (Jacksonville) 3, No. 2 Providence (Jacksonville) 2

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Bolles vs. No. 3 Episcopal

3A-4
Monday, April 29
No. 4 Father Lopez (Daytona Beach) 12, No. 5 Interlachen 2
No. 2 Keystone Heights 12, No. 3 Taylor (Pierson) 0
No. 3 P.K. Yonge (Gainesville) 11, No. 6 Crescent City 1

Tuesday, April 30
No. 1 Trinity Catholic (Ocala) 8, No. 4 Father Lopez (Daytona Beach) 1
No. 2 Keystone Heights 12, No. 3 P.K. Yonge (Gainesville) 0

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Keystone Heights at No. 1 Trinity Catholic

2A-2
Monday, April 29
No. 4 Harvest Community (Jacksonville) 13, No. 5 First Coast Christian (Jacksonville) 3

Tuesday, April 30
No. 1 St. Johns Country Day (Orange Park) 15, No. 4 Harvest Community (Jacksonville) 0
No. 2 St. Joseph Academy (St. Augustine) 3, No. 3 Christ’s Church Academy (Jacksonville) 0

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 St. Johns Country Day (Orange Park) vs. No. 2 St. Joseph Academy (St. Augustine)

2A-3
Monday, April 29
No. 2 Eagle’s View (Jacksonville) 13, No. 3 Parsons Christian Academy (Jacksonville) 4

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 University Christian (Jacksonville) vs. No. 2 Eagles View (Jacksonville), 6:30 PM

2A-4
Monday, April 29
No. 1 Oak Hall (Gainesville) 27, No. 4 Peniel Baptist Academy (Palatka) 0
No. 2 Saint Francis Catholic Academy (Gainesville) 10, No. 3 Countryside Christian (Gainesville) 0

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Oak Hall vs. No. 2 Saint Francis Catholic Academy, 4:15 PM

2A-5
Tuesday, April 30
No. 1 Bishop McLaughlin Catholic (Spring Hill) 10, No. 4 Seven Rivers Christian (Lecanto) 0
No. 2 Hernando Christian Academy (Brooksville) vs. No. 3 First Academy (Leesburg)

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Bishop McLaughlin Catholic vs. Hernando Christian/First Academy winner,

2A-6
Tuesday, April 30
No. 1 Mount Dora Christian Academy 9, No. 4 Geneva (Casselberry) 1
No. 2 Master’s Academy (Oviedo) 5, No. 3 Trinity Christian (Deltona) 3

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Mount Dora Christian Academy vs. No. 2 Master’s Academy

1A-5
Monday, April 29
No. 5 Wakulla Christian Academy (Crawfordville) 7, No. 4 Blountstown 4
No. 3 Liberty County (Bristol) 12, No. 6 Altha 2
No. 2 Aucilla Christian (Monticello) 10, No. 7 Jefferson County (Monticello) 0

Tuesday, April 30
No. 1 Madison County 10, No. 5 Wakulla Christian Academy (Crawfordville) 0
No. 2 Aucilla Christian (Monticello) vs. No. 3 Liberty County (Bristol)

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Madison County vs. Aucilla/Liberty County winner

1A-6
Monday, April 29
No. 5 Branford 3, No. 4 Fort White 2
No. 6 Hamilton County (Jasper) 10, No. 3 Hilliard 5

Tuesday, April 30
No. 2 Union County (Lake Butler) 11. No. 6 Hamilton County (Jasper) 1
No. 1 Lafayette (Mayo) vs. No. 5 Branford

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Union County vs. Lafayette/Branford winner

1A-7
Monday, April 29
No. 5 Bell 5, No. 4 Dixie County (Cross City) 3

Tuesday, April 30
No. 1 Newberry 10, No. 5 Bell 0
No. 2 Chiefland 4, No. 3 Trenton 1

Thursday, May 2
Championship Game – No. 1 Newberry vs. No. 2 Chiefland

1A-8
Monday, April 29
No. 4 Wildwood 13, No. 5 Pahokee 3

Tuesday, April 30
No. 2 Glades Day (Belle Glade) 15, No. 3 Bronson 5
No. 1 Williston vs. No. 4 Wildwood

Thursday, May 2
Championship Game – No. 2 Glades Day vs. Williston/Wildwood winner

Related articles

Recent articles

spot_img