65.8 F
Gainesville

All-State Florida Football Teams 2011

Published:

2011 All-State Football teams as voted on by newspaper sports editors and reporters.

CLASS 8A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Nick Patti, 5-10 190, Sr., Orlando Dr. Phillips
RB – Ti’on Green, 6-0 210, Sr., Altamonte Springs Lake Brantley
RB – Jamari Smith, 5-10 197, Jr., Neptune Beach Fletcher
RB – Roshard Burney, 5-11 210, Sr., Palm Beach Gardens
WR – Trey Griffey, 6-2 190, Sr., Orlando Dr. Phillips
WR – Malcolm Lewis, 5-10 170, Sr., Miramar
OL – Avery Young, 6-6 290, Sr., Palm Beach Gardens
OL – Ty Darlington, 6-3 270, Sr., Apopka
OL – Eddie Garcia, 6-2 275, Sr., Miami Columbus
OL – Nathan Schienle, 6-5 305, Sr., Tampa Plant
OL – Danny Isadora, 6-3 330, Sr., Weston Cypress Bay
UT – Billy Pavlock, 5-10 180, Sr., Palm Harbor University
K – Hunter Haire, 6-3 170, Sr., Lake Mary

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jaynard Bostwick, 6-3 280, Jr., Port St. Lucie Centennial
DL – Demarcus Walker, 6-4 260, Jr., Jacksonville Sandalwood
DL – Roosevelt Donaldson, 6-2 265, Sr., Miami Southridge
LB – Mike Tate, 6-1 190, Sr., Tampa Plant
LB – Josh Witt, 6-2 220, Sr., Weston Cypress Bay
LB – Ryne Rankin, 6-1 219, Jr., Orlando East River
LB – Rique Bentley, 6-0 200, Sr., Neptune Beach Fletcher
DB – Tracy Howard, 6-0 180, Sr., Miramar
DB – Vernon Hargreaves, 5-11 180, Jr., Tampa Wharton
DB – Vernon Davis, 5-10 175, Sr., Miami Coral Reef
DB – Antonio Crawford, 5-10 180, Sr., Tampa Plant
UT – Johnnie Durante, 5-11 180, Sr., Miami Dr. Krop
P – Ryan Rodwell, 6-2 190, Sr. DeLand

SECOND TEAM OFFENSE
QB – James Few, 5-10 180, Sr., Tampa Plant
RB – Gary Holmes, 5-8 175, Sr., Loxahatchee Seminole Ridge
RB – Alex Collins, 5-11 197, Jr., South Plantation
RB – Torry Clayton, 5-9 190, Sr., Homestead South Dade
WR – Charlie Miller, 5-11 180, Sr., Vero Beach
WR – Frank Brown, 5-11 170, Jr., Palm Beach Gardens
OL – Robert Conyers, 6-5 288, Sr., Miami Braddock
OL – Jason Rae, 6-0 300, Jr., Weston Cypress Bay
OL – Adam Duckett, 6-8 345, Sr., Orlando East River
OL – Brandon Kirby, 5-11 250, Jr., Neptune Beach Fletcher
OL – Kevin Gonzalez, 6-2 280, Sr., Miramar
UT – Travares Copeland, 5-10 180, Sr., Port St. Lucie Treasure Coast
K – Joey Silvani, 6-0 180, Sr., Coral Springs

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Travon Coley, 6-2 240, Sr., Miramar
DL – Maroa White, 6-1 250, Sr., DeLand
DL – Mat Verdon, 6-5 205, Sr., Orlando Timber Creek
LB – Tate Rogers, 5-11 215, Sr., Tampa Plant
LB – Darius Hall, 6-0 225, Sr., Miami Coral Reef
LB – Ric Deen, 5-10 195, Sr., DeLand
LB – Jermaine Grace, 6-1 210, Jr., Miramar
DB – David Taylor, 5-10 180, Sr., DeLand
DB – Marrell Jackson, 6-0 180, Sr., Miramar
DB – Dravious Wright, 5-10 185, Jr., Vero Beach
DB – Dion Witty, 5-10 175, Sr., Coral Springs
UT – Jeremiah McKinnon, 6-0 175, Sr., Miami Southridge
P – Aleem Sunanon, 5-10 210, Sr., Orlando Olympia

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Camren Hudge, 5-9 170, Sr., Miramar
RB – Wesley Bullock, 5-7 150, Jr., Tampa Plant
RB – Brandon Ratcliffe, 5-10 215, Sr., Miami Columbus
RB – Tyler Lane, 5-9 170, Sr., Tarpon Springs East Lake
WR – Artavis Scott, 5-10 175, Soph., Tarpon Springs East Lake
WR – Eric McFadden, 5-10 175, Sr., Sandalwood
OL – Zach Sawin, 6-3 250, Sr., Lake Mary
OL – Shane O’Shea, 6-4 280, Sr., Lake Worth Park Vista
OL – K.C. McDermott, 6-6 275, Soph., Palm Beach Central
OL – Joe Hawkins, 6-1 280, Sr., Vero Beach
OL – Robbie Reiche, 6-4 250, Sr., Altamonte Springs Lake Brantley
UT – Brandon Holloway, 5-9 165, Sr. Tampa Alonso
K – Grant Van Aman, 6-2 185 Sr., Tampa Plant

THIRD TEAM DEFENSE
DL Mike Dvornik, 6-2 235, Sr., Tampa Plant
DL Daumantas Venckus, 6-4 230, Sr., Weston Cypress Bay
DL Luis Quintana, 6-1 235, Sr,. Miami Columbus
LB Gabriel Perry, 6-3, 200, Sr., Palm Beach Central
LB Cory Griffin, 6-2 205, Sr., Miami Coral Reef
LB Joey Jones, 6-1 210, Sr., Homestead South Dade
LB Marcus Piton, 6-2 205, Sr., West Broward
DB Drew Madhu, 6-2 190, Sr., Tampa Plant
DB Jimmie Roberts, 5-7 170, Sr., Orlando Timber Creek
DB Mike Almonte, 6-0 165, Jr., Loxahatchee Seminole Ridge
DB Matthew Milano, 6-0 190, Jr., Orlando Dr. Phillips
UT Diante Harrison, 5-7 165, Sr., Orlando Colonial
P Tyler Bray, 5-8 160, Sr., Weston Cypress Bay

HONORABLE MENTION:
QB Parker Boehme, 6-2 225, Jr., Jacksonville Sandalwood; QB Pete DiNovo, 6-2 195, Jr., Tarpon Springs East Lake; QB Derik Abbott, 5-10 185, Sr., Orlando Freedom; RB Fabian Moreau, 5-10 180, Sr., Davie Western; RB John Armstrong, 5-9 165, Jr., Orlando Olympia; RB Mike Todd, 5-11 190, Sr., Apopka; RB A.J. Turman, 6-0 205, Jr., Orlando Boone; RB Treyous Jerrells, 5-8 185, Sr., Lake Mary; WR D’Vario Montgomery, 6-3 200, Sr., Winter Park; UT Marvin Bracy, 5-10 170, Sr., Orlando Boone; UT Angelo Jean-Louis, 6-0 190, Sr., Palm Beach Central; OL Ricky Klepal, 6-5 280, Jr., Tampa Plant; OL Billy Walsh, 6-1 305, Sr., Orlando Timber Creek; OL Nick Hoffman, 6-3 280, Jr., Palm Beach Gardens; DL Kyle Shortridge, 6-3 270, Jr., Loxahatchee Seminole Ridge; DL Andy Deceus, 6-3 245, Sr., Greenacres John I. Leonard; DL Ocatavion Wilson, 6-2 290, Jr., Orange City University; DL Willie Paisley, 6-3 330, Sr., Miramar; DL Remaine Douglas, 6-3 250, Sr., Parkland Douglas; LB Mark Rucker, 6-1 190, Sr., Miramar; DB Ty Jackson, 6-0 180, Sr., Port St. Lucie Centennial; DB Kennard Stalls, 6-0 180, Sr., Tampa Plant; DB Tim Haynes, 5-11 185, Sr., Lake Worth Park Vista; DB Dinero Moss, 5-10 170, Sr., Sunrise Piper; DB Gator Phillips, 5-9 175, Sr., DeLand; DB James Ward, 5-10 175, Sr., DeLand; UT Jarvon Anderson, 5-11 192, Sr., Miami Braddock

CLASS 7A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Cord Sandberg, 6-2 190, Jr., Bradenton Manatee
RB – Marcus Levy, 5-11 185, Jr., Fort Pierce Central
RB – Randy Bergan, 5-10 185, Sr., Clermont East Ridge
WR – Chris Black, 5-10 175, Sr., Jacksonville First Coast
WR – Lavatiae Kelly, 6-1 180, Sr., Hollywood McArthur
WR – Riquan Southward, 6-2 190, Sr., Lakeland
OL – Evan Goodman, 6-4 280, Sr., Lakeland
OL – Forest Lamp, 6-4 278, Sr., Venice
OL – Cody Waldrop, 6-2 275, Sr., Punta Gorda Charlotte
OL – Adam Stickle, 6-4 315, Sr., Kissimmee Osceola
OL – Kameron Davis, 6-6 290, Sr., Oakland Park Northeast
UT – Camden Krohn, 5-10 180, Sr., Cooper City
K – Nolan Bieck, 6-1 165, Sr., Fort Lauderdale St Thomas

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jalen Stevenson, 6-1 200 Jr., Lakeland
DL – Derek Calloway, 6-1 302, Soph., Bradenton Manatee
DL – Joey Bosa, 6-4 245, Jr., Fort Lauderdale St. Thomas
LB – Reggie Northrup, 6-2 220, Sr., Jacksonville First Coast
LB – Karl Joseph, 5-10 190, Sr., Orlando Edgewater
LB – Daniel McMillian, 6-2 225, Jr., Jacksonville First Coast
LB – Cameron McCurry, 5-11 210, Sr., Orange Park Fleming Island
DB – Craig Brodsky, 5-11 180, Sr., Orange Park Fleming Island
DB – Jordon Austin, 6-0 190, Jr., Ocala Forest
DB – Julius Whigham, 6-3 185, Sr., Palm Beach Gardens Dwyer
DB – Joe Figueroa, 5-11 175, Jr., Fort Pierce Central
UT – Jeremi Powell, 6-2 210, Sr., Pinellas Park
P – Chris Ayres, 6-2 180, Sr., Hollywood South Broward

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Faton Bauta, 6-2 220, Sr., Palm Beach Gardens Dwyer
RB – Lereginald Veals, 5-11 185, Sr., Jacksonville Ed White
RB – Mark Herndon, 5-9 195, Sr., Ocala Forest
WR – Rayshawn Jackson, 5-11 170, Sr., Orlando Oak Ridge
WR – Stacy Coley, 6-2 180, Jr., Oakland Park Northeast
WR – Raphael Andrades, 6-2 190, Sr., Tallahassee Lincoln
OL – Brad Mills, 6-5 250, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas
OL – Zerrie Patterson, 6-2 310, Sr., Fort Pierce Central
OL – Jeff Albert, 6-5 290, Sr., Clearwater Countryside
OL – Trevin Huff, 6-4 265, Sr., Tallahassee Lincoln
OL – Patrick Miller, 6-6 290, Sr., Palm Beach Gardens Dwyer
UT – Alton Howard, 5-9 175, Sr., Orlando Edgewater
K – Nick Tankersley, 6-0 170, Sr., Bradenton Manatee

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Seyvon Lowry, 6-3 200, Jr., Jacksonville First Coast
DL – Blake Keller, 6-2 210, Jr., Bradenton Manatee
DL – Mike Love, 6-4 215, Jr., Clearwater Countryside
LB – Cole Champion, 5-11 190, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas
LB – Daquell Lloyd, 5-8 180, Sr., Orlando Evans
LB – Akim Francis, 6-1 215, Sr., Kissimmee Osceola
LB – Freedom Whitfield, 6-2 200, Sr., Fort Pierce Central
DB – Justin Simmons, 6-3 185, Sr., Stuart Martin County
DB – Marcel Harris, 6-2 200, Jr., Groveland South Lake
DB – Josh Scarberry, 5-10 185, Sr., Tampa Gaither
DB – JoJo McClary, 5-9 170, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas
UT – Daniel Jones, 6-3 175, Sr., St. Petersburg High
P – Roberto Aguayo, 6-0 190, Sr., Groveland South Lake

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Grant Flessner, 6-0 190, Sr., Venice
RB – Tremaine McCullough, 5-9 170, Sr., Royal Palm Beach
RB – Stafon McCray, 5-11 195, Jr., Kissimmee Osceola
WR – Brandon Brooks, 6-0 180, Sr., Jacksonville First Coast
WR – Reggie Love, 6-2 190, Sr., Boca Raton Spanish River
WR – Adam Jones, 6-1 185, Sr., Clermont East Ridge
OL – Zach Lauer, 6-2 260, Sr., Plant City Durant
OL – Keith Weeks, 6-3 288, Sr., Lithia Newsome
OL – Terrell Adams, 6-1 280, Sr., Jacksonville Ed White
OL – Thor Miller, 6-2 252, Jr., Bradenton Manatee
OL – Jonathan Jean, 6-2 270, Sr., Orange Park Fleming Island
UT – Raheeme Dumas, 6-0 175, Sr., Lakeland
K – Bobby Puyol, 6-0 175, Sr., Palm Beach Gardens Dwyer

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Augie Sanchez, 6-3 235, Jr., St. Petersburg Northeast
DL – Mark Kelly, 6-1 215, Soph., Palm Beach Gardens Dwyer
DL – Chris Jamison, 6-2 235, Sr., Jacksonville Ed White
LB – Gage Batten, 6-1 220, Sr., Palm Beach Gardens Dwyer
LB – Deante Henderson, 6-0 215, Sr., Orlando Oak Ridge
LB – T.J. Simmons, 6-0 220, Jr., Lakeland
LB – Darius White, 6-1 220, Sr., Bradenton Manatee
DB – Trayvon Johnson, 6-0 195, Sr., Stuart Martin County
DB – Clinton Heaven, 6-0 190, Sr., Bradenton Manatee
DB – Shykeem Pitts, 5-10 170, Jr., Davenport Ridge
DB – Jonathan Moxey, 5-10 170, Jr., Palm Beach Gardens Dwyer
UT – Ricardo Louis, 6-2 210, Sr., Miami Beach
P – Sean Covington, 6-0 170, Jr., St. Petersburg High

HONORABLE MENTION:
QB DeAndre Johnson, 6-0 175, Fr., Jacksonville First Coast; QB Bennie Coney, 6-3 200, Sr., Plant City; QB Evan Moore, 6-0 175, Sr., Lake Worth; QB Ronald Butler, 6-2 180, Sr., Tallahassee Lincoln; RB Fred Coppet, 5-9 175, Jr., Fort Lauderdale St. Thomas; RB Tyrell Garner, 5-11 188, Sr. Brandon; RB D.J. Abnar, 5-10 180, Sr. Tallahassee Lincoln; RB Xavier Johnson, 5-9 170, Jr., Tampa Chamberlain; RB Diomi Roberts 5-8, 165, Sr., Clearwater Countryside; RB Jacobi Green, 5-9 175, Sr., Jacksonville Ed White, UT Anthony Lauro, 5-10 185, Jr., Bradenton Manatee; UT Cludner Lacount, 5-9 170, Sr., Tampa Bay Tech; UT D.J. Juste, 6-0 185, Jr., Port St. Lucie; RB Leon Allen, 5-10 200, Sr., Bradenton Manatee; RB Tim Bellinger, 5-9 185, Soph., Miami Beach; WR Tony Stevens, 6-2 180, Jr., Orlando Evans; TE Nico Shepard, 6-2 210, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas; DL Marquis Dawes, 6-1 235, Jr., Bradenton Manatee; LB Jawand Blue 6-0 215 Sr. West Boca Raton; LB Marc Danieli 5-10 200 Sr. Boca Raton; LB Tyson Burch 5-10 170 So. Cooper City; LB Devon Dwyer 5-11 217 Sr. Oviedo; LB Hershel Caywood 5-10 195 Sr. Bradenton Manatee; LB Teddy Matthews 6-1 190 Sr. Royal Palm Beach; DL Malik Brown 6-3 210 Jr. Palm Beach Gardens Dwyer; UT Reggie Davis 5-11 160 Jr. Tallahassee Lincoln

CLASS 6A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Nathan Peterman, 6-3 215, Sr., St. John’s Bartram Trail
RB – Kelvin Lee, 5-9 190, Sr., Daytona Beach Mainland
RB – Joseph Yearby, 5-11 195, Soph., Miami Central
WR – Amari Cooper, 6-2 185, Sr., Miami Northwestern
WR – Patrick Maddox, 6-1 175, Sr., Pace
WR – Chris Murray, 5-11 185, Sr., Tampa King
OL – Laremy Tunsil, 6-5 280, Jr., Lake City Columbia
OL – Dak Sims, 6-1 320, Sr., Pensacola High
OL – Trent Taylor, 6-3 265, Sr., Lakeland Lake Gibson
OL – Kevin McCoy, 6-6 290, Sr., Seffner Armwood
OL – Cody Waldrop, 6-3 280, Sr., Seffner Armwood
UT – Alvin Bailey, 5-9 175, Jr., Seffner Armwood
K – Emilio Nadelman, 5-9 180, Jr., Miami Central

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jamal Stadom, 6-2 220, Sr., Melbourne
DL – Allen Covington, 6-2 225, Sr., Seffner Armwood
DL – Jordan Sherit, 6-4 230, Jr., Tampa Hillsborough
DL – Leonard Williams, 6-5 245, Sr., Daytona Beach Mainland
LB – Eric Striker, 6-1 190, Sr., Seffner Armwood
LB – Errol Clarke, 6-2 215, Sr., Miami Central
LB – Tayshawn Whitehurst, 6-1 200, Sr., Gainesville High
LB – Tyriq McCord, 6-4 225, Sr., Tampa Jefferson
DB – Chris Bivins, 5-10 170, Sr., Gainesville High
DB – Leon McQuay 6-2 190 Jr. Seffner Armwood
DB – Terrence Bryant, 6-2 175, Sr., Fort Walton Beach Choctawhatchee
UT – P.J. Williams, 6-2 190, Sr., Ocala Vanguard
P – Cole Leininger, 6-1 180, Sr., St. John’s Bartram Trail

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Josh Moore, 6-1 185, Jr., Orange Park Ridgeview
RB – Manny Morgan, 5-9 180, Jr., Naples
RB – Dwayne Carter, 5-9 185, Sr., Navarre
RB – Wade Edwards, 5-10 180, Sr., Seffner Armwood
WR – Jared Crump, 6-3 190, Sr., St. Johns Bartram Trail
WR – Shaquille Purifoy, 6-1 180, Sr., Pensacola Pine Forest
OL – Shane Blair, 6-2 305, Sr., Bradenton Lakewood Ranch
OL – Colby Watson, 6-4 320, Sr., Pensacola Pine Forest
OL – Earl Moore, 6-1 290, Sr., Tampa Hillsborough
OL – Michael Campbell, 6-6 260, Sr., Pace
OL – Cameron Dees, 6-2 270, Sr., Seffner Armwood
UT – Jalen Spencer, 6-0 185, Sr., Pensacola High
K – Cody Seeley, 5-10 165, Sr., Lakeland Lake Gibson

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Quinton Powell, 6-2 215, Jr., Daytona Beach Mainland
DL – Jordan Hinojosa, 6-2 275, Sr., Miami Central
DL – Kennard Swanson, 6-1 255, Jr., Lakeland Lake Gibson
DL – Sheldon Lewinson, 6-3 245, Sr., Seffner Armwood
LB – Derrick Doss, 5-9 195, Jr., Largo
LB – Jarvis Mott, 6-0 220, Sr., Daytona Beach Mainland
LB – Keionne Baines, 5-11 220, Sr., Seffner Armwood
LB – Trey Barnes, 6-0 225, Sr., Niceville
DB – Demarius Travis, 6-2 190, Sr., Pensacola High
DB – Donaldven Manning 5-9 170 Sr. Miami Central
DB – D.A. Williams, 5-10 170, Jr., St. Augustine
UT – Ermon Lane, 6-3 187, Soph., Homestead
P – Morgan Sever, 5-9 165, Jr., Largo

THIRD TEAM OFFENSE
QB – Levi Borders, 6-0 180, Sr., Winter Haven
RB – Mario Pender, 6-0 190, Sr., Cape Coral Island Coast
RB – Gabe Johnson, 5-9 195, Sr., St. John’s Bartram Trail
RB – Leroy Berry, 5-8 180, Jr., Palm Bay
WR – Brad Leggett, 6-3 180, Sr., Navarre
WR – Kenyatta Merriex, 5-9 165, Jr., Tarpon Springs
TE – Kent Taylor, 6-5 220, Sr., Land O Lakes
OL – Devon Williams, 6-3 315, Sr., St. Augustine
OL – Joe Fennell, 6-4 320, Jr., South Fort Myers
OL – Troy Davidson, 6-2 275, Sr., Naples
OL – Bradey Kerrick, 6-7 310, Sr., Stuart South Fork
OL – Keonte Cash, 6-1 285, Jr., Miami Belen
UT – Charles Nelson, 5-10 170, Soph., Daytona Beach Seabreeze
K – Sergio Sroka, 6-0 170, Sr., Miami Belen

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Najee Jamerson, 6-3 190, Sr., Ocala Vanguard
DL – Robert Thornton, 6-0 265, Sr., Winter Haven
DL – Chris Skukalek, 6-2 230, Sr., Largo
DL – Earl Reed, 6-1 310, Sr., Crestview
LB – Johnathan Harris, 5-10 200, Soph., Miami Central
LB – Chris Banks, 5-11 210, Sr., Daytona Beach Seabreeze
LB – Keith Kelsey, 6-0 210, Jr., Gainesville High
LB – Darin Pickett, 5-10 190, Jr., Pensacola High
DB – Jarvis McCall, 6-2 190, Sr., Seffner Armwood
DB – Charles Brown, 5-8 160, Sr., Fort Myers
DB – Austin Houser, 5-10 150, Sr., Pace
UT – Caleb Alves, 6-2 185, Jr., Palm Bay
P – Bennett Blanton, 6-1 180, Sr., Jacksonville Atlantic Coast

HONORABLE MENTION:
QB Otis Brown, 6-3 190, Sr., Fort Lauderdale Stranahan; RB Matt Jones, 6-3 210, Sr., Seffner Armwood; RB Dalvin Cooke, 6-0 190, Soph., Miami Central; RB Trevaughn Rodriguez, 5-10 185, Soph., Daytona Beach Seabreeze; RB Nikko Finnegan, 5-9 195, Sr., Sebastian River; RB Levent Sands, 5-11 180, Jr., St. Augustine; RB Imani Davis, 5-11 175, Sr., Miami Belen; RB Dalvin Battle, 5-10 175, Sr., Fort Myers; RB Hakeem Lawrence, 5-9 165, Sr., Hialeah Miami Lakes; UT Dejon Funderburk, 5-10 175, Jr., Pensacola Washington; WR Brandon Snell, 6-0 170, Sr., Carol City; UT Herb Waters, 6-1 185, Sr., Homestead; WR Kendrick Holland, 6-1 165, Soph., Winter Haven; OL Blake Stone, 6-2 270, Sr., Jacksonville Atlantic Coast; OL Christian Davis, 6-2 265, Sr., Tallahassee Leon; OL Ramsey Meyers, 6-4 310, Jr., Orange Park Ridgeview; DL Cody Christner, 6-4 205, Sr. Naples; DL Kendrell Jenkins, 5-11 220, Sr., Pensacola High; 6-2 DL Hosea Cobb, 5-11 270, Sr., Palm Bay; LB Devin Rollins, 5-10 190, Jr., Miami Central; LB Nick Morrison, 6-2 225, Sr., Land O Lakes Sunlake; LB/FB Gage Marcil, 6-2 220, Sr., Deltona Pine Ridge; LB Mark Hicks, 6-2 195, Sr., Lynn Haven Mosley; DB Darius Williams, 5-10 175, Sr., Lake City Columbia; DB Rick Rumph, 5-11 180, Sr., Daytona Beach Mainland; DB Kenny Bishop, 6-0 180, Jr., South Fort Myers; UT Tyrail Hawkins, 5-10 180, Jr., Brooksville Hernando

CLASS 5A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Tshumbi Johnson, 6-0 180, Jr., Immokalee
RB – Duke Johnson, 5-9 180, Sr., Miami Norland
RB – Jamie Gilmore, 5-8 180, Sr., Citra North Marion
RB – Andre Allen, 5-10 180, Sr., Panama City Arnold
WR – Ahmad Fulwood, 6-4 190, Jr., Jacksonville Bishop Kenny
WR – Jamie Wilson, 6-1 180, Sr., Belle Glade Glades Central
OL – Will Holden, 6-6 270, Sr., Green Cove Springs Clay
OL – Ereck Flowers, 6-6 305, Sr., Miami Norland
OL – Fitz Richards, 6-2 290, Sr., Palmetto
OL – Brian Hepburn, 6-1 285, Sr., Titusville Astronaut
OL – Jessemen Dunker, 6-6 315, Sr., Boynton Beach
UT – Janarion Grant, 5-11 175, Jr., Dade City Pasco
K – Marshall Morgan, 6-3 190, Sr., Plantation American Heritage

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jabari Bothwell, 6-1 270, Sr., Citra North Marion
DL – Jacari Thomas, 6-2 200 Sr., Tallahassee Godby
DL – Teko Powell, 6-3 285, Sr., Miami Norland
LB – Keith Brown, 6-1 226, Sr., Miami Norland
LB – Pancho Thomas, 6-1 230 Sr., Tallahassee Godby
LB – Dominique Gibson, 5-11 200, Sr. Belle Glade Glades Central
LB – Bobby Wolford, 6-3 225, Sr., Jacksonville Bishop Kenny
DB – Brian Poole, 5-10 196, Sr., Bradenton Southeast
DB – Gary Simon, 6-0 185, Sr., St. Petersburg Gibbs
DB – Mackensie Alexander, 5-10 170, Jr., Immokalee
DB – T.J. Davis, 6-1 190, Sr., Tallahassee Godby
UT – William Likely, 5-8 170, Jr., Belle Glade Glades Central
P – Cody Thomas, 6-1 170, Sr., Tampa Robinson

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Jacob Guy, 6-5 205, Sr., Dade City Pasco
RB – Will Thomas, 5-8 185, Sr., Crawfordville Wakulla
RB – Cole Mazza, 6-1 215, Jr., Ponte Vedra
WR – Kendrick Singleton, 6-3 210, Sr., Glen St Mary Baker County
WR – Trey Dudley-Giles, 6-0 180, Sr., Dade City Pasco
TE – Sean Price, 6-3 225, Sr., Citra North Marion
OL – Chris Griffin, 6-6 275, Jr., Crawfordville Wakulla
OL – Hunter Clark, 6-2 265, Sr., Miami Norland
OL – Frankie Glenn, 6-3 310, Sr., Titusville Astronaut
OL – Robbie Gibbons, 6-3 270, Sr., Tampa Jesuit
OL – Jordan Swindle, 6-8 310, Sr., St Johns Creekside
UT – Byron Pringle, 6-2 190, Sr., Tampa Robinson
K – Kevin McLaughlin, 5-10 170, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Deadrin Senat, 6-1 300, Jr., Immokalee
DL – Austin Lias, 5-11 315, Sr., Fort Myers Lehigh
DL – Marvin Wright, 6-1 285, Sr., Lake Wales
LB – Ryan Henderson, 6-0 215, Sr., Crawfordville Wakulla
LB – Leroy Owens, 6-3 218, Sr., Palatka
LB – Michael Deeb, 6-2 235, Jr., Plantation American Heritage
LB – Andrew Adair, 6-0 215, Sr., Merritt Island
DB – Eddie Williams, 6-4 200, Sr., Panama City Arnold
DB – Verntario Jenkins, 6-1 185, Sr., Alachua Santa Fe
DB – Davison Colliman, 6-2 190, Sr., Riviera Beach Suncoast
DB – Willie Bailey, 6-2 170, Sr., Hallandale
UT – Travis Johnson, 6-3 210, Jr., Tampa Jesuit
P – Zane Kitchell, 6-0 185, Sr., Palmetto

THIRD TEAM OFFENSE
QB – John Wolford, 6-0 190, Soph., Jacksonville Bishop Kenny
QB – Trent Miller, 6-1 205, Sr., Palmetto
RB – Josh Hicks, 6-0 180, Soph., Palmetto
RB – David Emmanuel, 5-11 190, Jr. Dade City Pasco
WR – Rodney Adams, 6-2 190, Jr., St Petersburg Lakewood
WR – Tyreece Jiles, 6-0 170, Sr., Cape Coral
OL – Hunter Grant, 6-2 230, Sr., Green Cove Springs Clay
OL – Inuka Rhaheed, 6-2 300, Sr., Fort Pierce Westwood
OL – Wintz Terrell, 6-2 290, Sr., Wauchula Hardee County
OL – Percy Griffin, 6-1 310, Sr., Tallahassee Godby
OL – Alex McIntosh, 6-3 290, Sr., Miami Norland
UT – Thomas Sirk, 6-5 220, Sr., Glen St Mary Baker County
K – Luke Jackson, 6-1 170, Jr., Pensacola West Florida

THIRD TEAM DEFENSE
DL – Connor Horvath, 6-0 210, Sr., Rockledge
DL – CeCe Jefferson, 6-5 260, Fresh., Glen St Mary Baker County
DL – Tyron Johnson, 6-4 200 Sr., Palmetto
LB – Audrey Dieujuste, 6-0 220, Sr., Boynton Beach
LB – Daquell Randall, 6-1 230, Sr., Palmetto
LB – Ladarion Wilson, 6-1 180, Sr., Lake Wales
LB – Kevin James, 6-1 225, Jr., Crawfordville Wakulla
DB – Latroy Pittman, 6-1 200 Sr., Citra North Marion
DB – John Brockman, 5-11 180, Sr., Belle Glade Glades Central
DB – Joey Carzoli, 6-0 188, Sr., Ponte Vedra
DB – Feddie Davey, 5-10 190, Sr., Miami Norland
UT – Marshane Godbolt, 5-11 160, Sr., Crawfordville Wakull
P – Kyle Federico, 6-0 180, Sr., Ponte Vedra

HONORABLE MENTION:
QB Dennis Andrews, 6-0 185, Sr., Tallahassee Godby; QB Kurt Benkert, 6-3 185, Jr., Cape Coral; QB Winky Flowers, 6-0 180, Soph., Miami Jackson; QB Kyle Faxlanger, 6-0 190, Sr., Pensacola West Florida; QB Tucker Israel, 6-0 180, Fr., Orlando Lake Nona; RB Blake Tiralosi, 5-11 175, Sr., Orlando Bishop Moore; RB Daquan Durden-Johnson, 5-9 150, Sr., Port Orange Atlantic; WR Lawrence Lee, 5-10 170, Soph., Pensacola West Florida; WR Xavier Richardson, 6-5 210, Jr., Immokalee; WR Zach Culvahouse, 5-9 175, Sr., Estero; WR Jake Jacob, 5-6 140, Sr., Ponte Vedra; WR Corey Crawford, 6-0 180, Jr., Palmetto; WR Tyler Carmona, 6-3 180, Jr., Plantation American Heritage; WR Dareen Owi, 6-2 180, Sr., Miami Norland; UT Jacky Marcellus, 5-9 175, Jr., Immokalee; UT Victor Lewis, 6-3 180, Sr., Orlando Lake Nona; UT Mike Cirino, 6-0 185, Sr., Kissimmee Poinciana; DL Nick Wilson, 6-2 215, Sr., Dade City Pasco; LB Marcus Gaddy, 6-1 190, Sr., Alachua Santa Fe; LB Warren Henderson, 6-2 220, Sr., Boynton Beach; UT Jayron Kearse, 6-4 195, Jr., Fort Myers Cypress Lake; UT Andrew Hooks, 5-11 170, Sr., Wauchula Hardee County; DB Devondre Powell, 5-8 160, Jr., Miami Jackson; DB Dallas Jackson, 5-10 175, Sr., Palmetto; DB Rolan Milligan, 5-11 175, Sr., Lake Wales; DB T.J. Mann 5-10 175, Sr., Palmetto

CLASS 4A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Vegas Harley, 6-1 185, Sr., Mount Dora
RB – Derrick Henry, 6-2 220, Jr., Yulee
RB – Tarean Folston, 5-11 190, Jr., Cocoa
RB – Jerrell Reynolds, 5-9 175, Jr., Havana East Gadsden
WR – Ricky Jones, 5-10 174, Sr., Sarasota Booker
WR – James Strawter, 6-1 180, Sr., Perry Taylor County
OL – John Theus, 6-6 295, Sr., Jacksonville Bolles
OL – Travon Johnson, 6-0 235, Jr., Cocoa
OL – Denver Kirkland, 6-5 305, Jr., Miami Washington
OL – Justin McGuire, 6-4 265, Sr., Perry Taylor County
OL – Clem Nealy, 6-3 315, Jr., Clewiston
UT – Treon Harris, 5-10 180, Soph., Miami Washington
K – Brooks Abbott, 6-2 185, Sr., Jacksonville Bolles

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Matthew Thomas, 6-3 200 Jr., Miami Washington
DL – Denzel Paige, 6-3 235, Sr., Coconut Creek North Broward Prep
DL – Max Tejada, 6-3 285, Sr., Jacksonville Bolles
LB – Grady Redding, 5-10 185, Sr., Cocoa
LB – TaJarvis Fuller, 6-1 195, Sr., Fort Myers Dunbar
LB – Trenton Green, 5-11 195, Sr., Miami Monsignor Pace
LB – Kenneth Bynum, 6-2 220, Sr., Jacksonville Raines
DB – Keanu Neal, 6-0 205, Jr., Bushnell South Sumter
DB – Ezra Robinson, 6-1 185, Sr., Sarasota Booker
DB – Ladarious Johnson, 5-10 180, Sr., Havana East Gadsden
DB – TeAngelo Ulett, 6-3 190 Sr., Clewiston
UT – Kelvin Rainey, 6-3 218, Sr., Yulee
P – Joe Kelly, 5-8 145, Sr., Fort Myers Dunbar

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Austin Chipoletti, 6-0 180, Jr., Starke Bradford
RB – D.J. Stewart, 6-0 210, Sr., Jacksonville Bolles
RB – Bo Ellis, 5-9 180, Jr., Miami Gulliver Prep
RB – Deante Simmons, 5-9 210, Sr., Callahan West Nassau
WR – Lamar Parker, 5-9 170, Soph., Miami Washington
WR – Hayden Jones, 5-10 180, Sr., Orlando Lake Highland Prep
OL – Will Collier, 6-0 215, Sr., Jacksonville Bolles
OL – Jack Debrie, 5-10 268, Jr. Yulee
OL – Jon Heck, 6-6 275, Sr., Jacksonville Bolles
OL – Luke Vierling, 6-4 230, Sr., Jacksonville Bolles
OL – Jordi Delnau, 6-3 285, Jr., Miami Gulliver Prep
UT – Milton Revell, 5-9 190, Sr., Jacksonville Bolles
K – Chad Temple, 6-0 185, Sr., Callahan West Nassau

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Phillip James, 5-11 200, Jr., Starke Bradford
DL – Mike Ferguson, 6-0 215, Sr., Cocoa
DL – Tyrell Denson, 5-11 190, Sr., Cocoa
LB – Javares Cunningham, 5-9 175, Sr., Havana East Gadsden
LB – Daniel Paponetti, 5-11 200, Sr., Coconut Creek North Broward Prep
LB – Keyvon Caffey, 5-10 190, Sr., Miami Washington
LB – Curt Alexander, 6-2 205, Sr., Havana East Gadsden
DB – Anthony Walker, 6-2 195, Jr., Miami Gulliver Prep
DB – Traveon Henry, 6-0 205, Sr., Fort Lauderdale Pine Crest
DB – Zach Camp, 5-10 170, Sr., Yulee
DB – Taylor Barton, 6-1 200, Sr., Orlando Lake Highland Prep
UT – Shawun Lurry, 5-8 175, Soph., Riviera Beach Suncoast
UT – Max Grigio, 5-9 170, Sr., Miami Gulliver Prep

HONORABLE MENTION:
QB Dalton Easton, 6-1 190, Sr., Miami Gulliver Prep; QB Eli Grambling, 6-0 205, Sr., Perry Taylor County; RB Antwan Lee, 5-10 180, Jr., Cocoa; RB Michael Jones, 5-10 190, Jr., Sarasota Booker; RB Tim Betros, 5-10 185, Jr., Jacksonville Bolles; RB Alex Gonzales, 5-7 160, Jr., Keystone Heights; RB D’von Ballard, 5-10 180, Jr., Miami Washington; WR Boone Lewis, 6-2 195, Jr. Cocoa Beach; WR Moral Stephens, 6-3 215, Soph., Perry Taylor County; WR Johnell Barnes, 6-0 170, Jr., Fort Myers Dunbar; DL Chad Thomas, 6-4 200, Soph., Miami Washington; DL Stacy Thomas, 6-3 220, Jr., Miami Gulliver Prep; DL Zamaric Holt, 6-3 255, Sr., Havana East Gadsden; DL William Sweet, 6-0 300, Sr., Havana East Gadsden; DL Darien Williston, 6-3 225, Jr., Bushnell South Sumter; DL Lawrence Hill, 6-2 220, Sr., Callahan West Nassau; LB Ryan Rosado, 6-0 210, Sr., Mount Dora; LB Keith Scott, 6-0 180, Jr., Fort Myers Dunbar; LB Anthony Cadore, 5-10 190, Sr., Cocoa; DB Tommy Kelly, 5-11 175, Jr., Jacksonville Bolles.

CLASS 3A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Javan Shashaty, 6-0 170, Sr., Fort Lauderdale Calvary Christian
RB – Greg Bryant, 5-10 205, Jr., Delray Beach American Heritage
RB – Nelson Agholor, 5-11 175, Sr., Tampa Berkeley Prep
RB – Tommy Young, 6-1 215, Jr., Madison County
WR – Macgarrett Kings, 5-10 185, Sr., Davie University
WR – Travis Rudolph, 6-1 178, Soph., West Palm Beach Cardinal Newman
OL – Kelly Parfitt, 6-6 300, Sr., Delray Beach American Heritage
OL – Abe Garcia, 6-5 330, Sr., Davie University
OL – Gavin Stephens, 5-7 250, Sr., Madison County
OL – Ian Koch, 6-4 280, Sr., Clearwater Central Catholic
OL – Selwyn Carroll, 6-2 250, Sr., Jacksonville Trinity Christian
UT – Matt Erdman, 6-0 190, Sr., Melbourne Central Catholic
K – Jamie Covington, 6-0 170, Jr. Tallahassee Maclay

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Luke Adams, 6-4 265, Sr., Pensacola Catholic
DL – Keldric Williams, 6-2 230, Sr. Madison County
DL – Blake Davis, 6-4 225, Sr., Delray Beach American Heritage
LB – Maurice Russell, 5-11 215, Sr. Fort Meade
LB – Schyler Miles, 6-1 218, Sr., Tampa Berkeley Prep
LB – Will Cothran, 5-11 220, Sr., Ocala Trinity Catholic
LB – Tevin Roundtree, 5-10 190, Sr., Madison County
DB – Nick Washington, 6-0 190 Jr., Jacksonville Trinity Christian
DB – Deshawntee Gallon, 6-0 190, Sr., Madison County
DB – Lorenzo Washington, 5-11 178, Sr., Ocala Trinity Catholic
DB – A.J. Legree, 6-2, 180, Sr., Fort White
UT – Sheddrick Williams, 5-11 170, Jr. Madison County
P – Oshay Carter, 6-4 230, Jr., Jacksonville Trinity

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Gunnar Holcombe, 6-3 200, Sr., Davie University
RB – Lee Williams, 5-9 170, Sr., Tallahassee Maclay
RB – Brian Grove, 5-11 190, Sr., West Palm Beach King’s
RB – Anthony Caiazzo, 5-7 175, Jr., Sarasota Cardinal Mooney
WR – Shawn Lashbrook, 6-4 190, Sr., Fort Lauderdale Calvary Christian
WR – Aaron Burroughs, 6-1 190, Sr., Jacksonville Episcopal
OL – Jordan Budwig, 6-3 315, Jr., Davie University
OL – Jonathan Dupree, 6-2 265, Sr., Fort White
OL – Trenton Saunders, 6-4 280, Sr., North Palm Beach Benjamin
OL – Darren Davis, 6-3 270, Sr. Hollywood Chaminade
OL – Roderick Johnson, 6-6 275, Jr., Delray Beach American Heritage
UT – Deonshay Wells, 5-7 170, Soph., Madison County
K – Alex Ojeda, 6-1 180, Sr., Sarasota Cardinal Mooney

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Reggie Barnes, 6-3 210, Sr., Tampa Berkeley Prep
DL – Mike Wallace, 5-11 210, Sr., Delray Beach American Heritage
DL – Jonathan General, 5-11 182, Sr., Ocala Trinity Catholic
LB – Shakeel Rashad, 6-2 225, Sr., Jacksonville Episcopal
LB – Tevin Floyd, 6-2 225, Jr., Tallahassee Florida High
LB – Zach Slafsky, 6-2 230, Sr., Delray Beach American Heritage
LB – Silmore Dallaway, 6-0 235, Sr., Delray Beach American Heritage
DB – Christian Dicks, 6-0 190, Sr., Jacksonville Providence
DB – L.J. Griffin, 6-0 200, Sr., Jacksonville Trinity
DB – Alex Clark, 5-11 180, Jr., Miami Archbishop Carroll
DB – Ladarion Young, 6-1 180, Sr., Pensacola Catholic
UT – Timothy Irvin 5-10 170, Fr., Miami Westminster
P – Grant Senne, 6-5 220, Sr., Winter Park Trinity Prep

HONORABLE MENTION:
QB David Thompson, 6-0 200, Sr., Miami Westminster; QB Destin Nichols, 5-10 185, Sr., Tampa Berkeley Prep; QB Sean White, 6-3 190, Soph., Hollywood Chaminade; RB Ryan Green, 5-11 190, Jr., St Petersburg Catholic; RB Justin Goodloe, 5-11 185, Sr., Clearwater Central Catholic; RB Jeremy Gaskins, 5-11 190, Sr., Delray Beach American Heritage; RB Cameron Rigby, 5-9 170, Soph., Hollywood Chaminade; WR Daniel Braverman, 5-10 180, Sr., Davie University; WR Jordan Cunningham, 6-2 180, Jr., Davie University; WR Christian Hardegree, 6-0 180, Sr., Tampa Catholic; WR David Lowery, 6-1 170, Sr., Maitland Orangewood; WR Michael Wheary, 5-9 165, Sr., Lakeland Christian; WR Damien Strange, 6-0 175, Jr., Williston; WR Ben DeLuzio, 6-2 180, Jr., Orlando First Academy; WR Josh Orsino, 6-0 185, Sr.; Fort Lauderdale Westminster; OL Corey Martinez, 6-3 305, Soph., Tampa Catholic; DL Taylor Timmons, 6-2 280, Sr., Tampa Catholic; DE Jamie Willis, 6-2 190, Sr. Fort Meade; LB Tyrone Hamilton, 5-10 180, Sr.; Frostproof; LB Willie Gavin, 5-8 190, Sr. Madison County; LB Rashad Guyton, 5-8 175, Sr., Madison County; DB Edwin Thomas, 5-7 160, Sr., Delray Beach American Heritage; DB Tyree Holder, 6-1 170, Sr., Tampa Catholic; UT T.J. Simon, 6-1 175, Sr. Melbourne Holy Trinity

CLASS 2A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Matt Dobson, 6-1, 210, Sr., Tallahassee North Florida Christian
RB – Kelvin Taylor, 5-10, 215, Jr., Belle Glade Glades Day
RB – Marcus Dixon, 5-9, 205, Jr., South Daytona Warner Christian
RB – Calib Alexander, 5-10, 185, Sr., Ocala St. John Lutheran
WR – Devonte Robinson, 6-2, 185, Sr., Delray Beach Village Academy
TE – Sean Culkin, 6-5, 220, Sr., Largo Indian Rocks Christian
OL – Drew Sarvary, 6-6, 285, Sr. ,Tallahassee North Florida Christian
OL – Colton Coates, 6-3, 320, Sr., Belle Glade Glades Day
OL – Josh Clark, 6-5, 280, Sr., Bradenton Christian
OL – John Klein, 6-5, 260, Sr., Ocala St. John Lutheran
OL – Jonathan Jun, 6-3, 270, Sr., St Petersburg Admiral Farragut
UT – Robert Davis, 5-9, 175, Jr. ,Tampa Carrollwood
K – John Lunsford, 6-1, 185, Sr., Fort Myers Evangelical

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Devonte West, 6-2, 295, Sr., Largo Indian Rocks Christian
DL – Demetrius Lewis, 6-4, 200, Sr., St. Petersburg Admiral Farragut
DL – Marquis Haynes, 6-4, 200, Jr., Jacksonville University Christian
LB – Dallas Griffiths, 6-2, 225, Sr., Tallahassee North Florida Christian
LB – David Rhoden, 5-11, 215, Sr., Dade Christian
LB – Luke Helms, 6-2, 225, Jr., Tallahassee North Florida Christian
LB – Darren Footman, 5-8, 210, Sr., South Daytona Warner Christian
DB – Duane Norman, 6-1, 190, Sr., Jacksonville University Christian
DB – Tony Fields, 5-10, 175, Soph., Tallahassee North Florida Christian
DB – Rayshawn Jenkins, 6-2, 190, Sr., St. Petersburg Admiral Farragut
DB – B.J. Knauf, 5-11, 180, Sr., Lakeland Santa Fe Catholic
UT – Taylor Oldham, 6-2, 195, Sr., South Daytona Warner Christian
P – Scotty Brazell, 5-7, 150, Sr., Winter Garden Foundation Academy

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Kedric Bostic, 6-3, 185, Sr., Jupiter Christian
RB – Brent O’Neal, 5-10, 200, Sr., St Petersburg Canterbury
RB – Dejuan Holton, 5-10, 190, Sr., Tallahassee FAMU
RB – Ray Lewis III, 5-10, 186, Jr., Lake Mary Prep
WR – Drico Johnson, 6-2, 205, Sr., Orlando Agape
WR – Joe Walker, 5-10, 170, Sr., Jacksonville Eagle’s View
OL – Ryan Marsh, 6-3, 230, Sr., Jupiter Christian
OL – Mike West, 6-2, 270, Sr., Tallahassee FAMU
OL – Jose Penton, 6-2, 210, Jr., Belle Glade Glades Day
OL – Lonnie Scott, 6-3, 255, Sr., Vero Beach St. Edwards
OL – Michael Freeman, 6-0, 230, Sr., South Daytona Warner Christian
UT – Demeitre Brim, 6-2, 210, Sr., Lakeland Victory Christian
K – Justin Stimac, 5-10, 155, Sr., Lake Mary Prep

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Daquan Walker, 5-6, 175, Jr., Jacksonville Eagle’s View
DL – Jacquez Bryant, 6-0, 175, Jr., Tallahassee FAMU
DL – Evan Gentry, 6-3, 235, Jr., Tallahassee North Florida Christian
LB – Cody Sexton, 6-2, 225, Sr., Naples St. John Neumann
LB – Chris Frazier, 5-10, 170, Sr., Ocala St. John Lutheran
LB – Jay Klees, 5-10, 205, Sr., Tallahassee North Florida Christian
LB – James Franklin, 6-1, 210, Sr., Deltona Trinity
DB – Bilal Marshall, 6-3, 185, Sr., Dade Christian
DB – Derrick Austin, 6-0, 200, Sr., Tallahassee FAMU
DB – Leon Cummings, 5-9, 185, Sr., Gainesville Oak Hall
DB – Isaiah Nelson, 5-11, 170, Sr., Jupiter Christian
UT – Jordan Phillips, 5-11, 175, Sr., Fort Myers Evangelical
P – Caleb Holman, 6-4, 220, Sr., Largo Indian Rocks Christian

HONORABLE MENTION:
QB Tyler Viens, 5-10, 160, Sr., Fort Myers Evangelical; QB D.J. Gillins, 6-3, 170, Soph., Jacksonville Eagle’s View; QB Larry Brihm, 6-1, 210, Jr., Delray Beach Village Academy; QB Jared Armstrong, 6-1, 185, Sr., Gainesville Oak Hall; RB Jonathan Vickers, 6-0, 200, Soph., Tallahassee North Florida Christian; RB Ricky Pierre, 5-8, 170, Sr., Lakeland Victory Christian; RB Todd Macon, 5-11, 200, Jr., St. Petersburg Admiral Farragut; RB Grant Maris, 6-0, 190, Sr., Gainesville St. Francis; WR Branton Lee, 5-9, 170, Jr., Tallahassee North Florida Christian; WR Robbie Robertson, 6-0, 170, Jr., Tampa Cambridge; TE Desean Thomas, 6-3, 215, Sr., St. Petersburg Canterbury; WR Colby Lynch, 5-9, 175, Sr., Fort Myers Evangelical; WR Austin Talbott, 5-11, 175, Sr., Jupiter Christian; DL Dwight Tucker, 6-2, 240, Jr., Lake Mary Prep; LB Tyler Burgett, 6-0, 210, Sr., Sarasota Out-of-Door Academy; DB Travis Blanks,6-2, 195, Sr., Tallahassee North Florida Christian; UT Marcus Clark, 5-8, 175, Jr., Tallahassee North Florida Christian

CLASS 1A

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Lenorris Footman, 5-9, 175, Jr., Monticello Jefferson County
RB – Theryl Brown, 6-1, 175, Sr., Wewahitchka
RB – Alphonso Footman, 5-10, 190, Sr., Monticello Jefferson County
RB – J.R. Bass, 5-11, 180, Jr., Mayo Lafayette
WR – Ladarion Smiley, 5-9, 155, Soph., Monticello Jefferson County
TE – Caleb McCormick, 6-2, 215, Sr., Freeport
OL – Taylor Smelcer, 6-5, 300, Sr., Chipley
OL – Denzel Whitfield, 6-6, 255, Sr., Monticello Jefferson County
OL – Mel Jones, 5-11, 260, Sr., Mayo Lafayette
OL – Jacob Turner, 6-2, 250, Sr., Trenton
OL – Caleb Dukes, 5-11, 210, Sr., Lake Butler Union County
UT – Gabe Moore, 6-2, 180, So., Freeport
K – Joaquin Lova, 5-10, 160, Sr., Lake Butler Union County

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Sean Knight, 6-2, 265, Sr., Bratt Northview
DL – Carl Alexander, 6-1, 245, Jr., Lake Butler Union County
DL – Caleb Brantley, 6-2, 280, Jr., Crescent City
DL – Kenny Madison, 5-10, 185, Soph., Monticello Jefferson County
LB – Will Hill, 6-0, 219, Sr., Jasper Hamilton County
LB – Cory Houck, 6-1, 205, Sr., Lake Butler Union County
LB – Kendall Wright, 5-11, 190, Sr., Lake Butler Union County
LB – Marcus Gordon, 6-2, 215, Sr., Hawthorne
DB – Rodney Brown, 5-10, 175, Jr., Mayo Lafayette
DB – Ryan McIntyre, 5-11, 180, Sr., Chipley
DB – Roderick Woods, 6-0, 210, Jr, Bratt Northview
UT – Montrel Bryant, 6-0, 185, Jr., Hawthorne
P – Sean Hensley 6-3 180 Sr. Wildwood

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Brandon Sheets, 6-0, 175, Sr., Bratt Northview
RB – Kodi Russ, 5-7, 165, Jr., Bonifay Holmes County
RB – Jesse Chavis, 6-0, 190, Sr., The Villages
RB – Cedric Stokes, 5-9, 160, Jr., Trenton
WR – Zaybrieon Gunter, 5-9, 190, Sr., Baldwin
TE – Austin Albritton, 6-0, 185, Sr., Bratt Northview
OL – Ladarius Franklin, 6-1, 250, Jr., Bratt Northview
OL – Dillon Cotton, 6-4, 290, Sr., Baker
OL – Shawn Spurlin, 6-4, 300, Sr., Cross City Dixie County
OL – Denzel Williams, 6-3, 250, Sr., Wildwood
OL – Jerry Keller, 6-2, 308, Sr., Hawthorne
UT – Jacob Martinez, 5-11, 170, Jr., Southport Bozeman
K – Zach Cassidy, 5-10, 160, Sr., Cross City Dixie County

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Jacquarious Leverette, 6-1, 310, Sr., Vernon
DL – Shelby Williams, 6-1, 265, Sr., Bristol Liberty County
DL – Chandler Birkett, 6-4, 230, Jr., Southport Bozeman
DL – Brandon Ross, 6-4, 200, Jr., Bratt Northview
LB – Marcus Allen, 6-1, 215, Sr., Hilliard
LB – Cody Holton, 6-1, 200, Sr., The Villages
LB – Nick Russell, 5-11, 200, Jr., Freeport
LB – Anthony Williams, 5-10, 170, Sr., Blountstown
DB – Kobe McCrary, 6-1, 215, Soph., Chipley
DB – Lamichael Banks, 5-10, 170, Jr., Bratt Northview
DB – James Vorhees, 5-11, 175, Sr., Chipley
UT – Alex Marlowe, 5-10, 175, Jr., Bristol Liberty County
P – John O’Hara, 6-0, 170, Sr., Santa Rosa Beach South Walton

HONORABLE MENTION:
QB Ethan Russ, 5-11, 175, Sr., Bonifay Holmes County; QB Stephen Smith, 5-9, 150, Soph., Trenton; RB Ra’Keem Hoyt, 5-9, 165, Jr. , Newberry; RB Ricky Cofield, 5-9, 180, Soph., Jay; RB Brandon Stone, 5-10, 165, Sr., Trenton; RB Tre Keys, 5-9, 175, Jr., Sneads; WR Matt Sampson, 6-1, 175, Sr., Quincy Munroe; OL Cody Taylor, 6-5, 275, Jr. ,The Villages; OL Iran Francis, 5-11, 210, Jr., Monticello Jefferson County; UT Hunter Dobbs, 5-8, 160, Jr. ,Vernon; UT Junior Miles, 6-0, 190, Jr., Bonifay Holmes County; UT LaMikal Kyles, 6-0, 170, Jr., Bratt Northview; LB Elliott West, 5-9, 200, Sr., Wildwood; LB Jacob Pugh, 6-3, 215, Soph., Monticello Jefferson County; LB Levi Cobb, 5-10, 200, Sr., Monticello Jefferson County; UT Vada Moore, 5-11, 190, Sr., Baker

Related articles

Recent articles

spot_img
%d bloggers like this: