2022 FHSAA Softball District Tournaments

7A-1 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 5 Bartram Trail (St. Johns) 3, No. 4 Sandalwood (Jacksonville) 1

Tuesday, May 3
No. 2 Creekside (St. Johns) 5, No. 3 Mandarin (Jacksonville) 4
No. 1 Oakleaf (Orange Park) 6, No. 5 Bartram Trail (St. Johns) 0

Friday, May 5
No. 1 Oakleaf (Orange Park) 8, No. 2 Creekside (St. Johns) 7 (Championship)

7A-2 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 1 West Port (Ocala) 10, No. 4 DeLand 0
No. 2 Flagler Palm Coast 8, No. 3 Seminole (Sanford) 7

Wednesday, May 4
No. 1 West Port (Ocala) 4, No. 2 Flagler Palm Coast 1 (Championship)

6A-2 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 2 Fleming Island (Orange Park) 9, No. 3 Buchholz (Gainesville) 3
No. 1 Chiles (Tallahassee) 5, No. 4 Leon (Tallahassee) 0

Wednesday, May 4
No. 1 Chiles (Tallahassee) 4, No. 2 Fleming Island (Orange Park) 3 (Championship)

6A-3 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 1 First Coast (Jacksonville) 11, No. 4 Atlantic Coast (Jacksonville) 4
No. 2 Fletcher (Neptune Beach) 9, No. 3 Nease (Ponte Vedra) 6

Wednesday, May 4
No. 2 Fletcher (Neptune Beach) 9, No. 1 First Coast (Jacksonville) 7 (Championship)

6A-4 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 3 University (Orange City) 10, No. 6 Forest (Ocala) 0
No. 5 Lake Howell (Winter Park) 6, No. 4 Lyman (Longwood) 4

Tuesday, May 3
No. 1 Spruce Creek (Port Orange) 5, No. 5 Lake Howell (Winter Park) 3
No. 3 University (Orange City) 2, No. 2 Winter Springs 0

Thursday, May 5
No. 3 University (Orange City) 3, No. 1 Spruce Creek (Port Orange) 1 (Championship)

6A-9 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 3 East River (Orlando) 14, No. 6 Wekiva (Apopka) 4
No. 5 Poinciana (Kissimmee) 20, No. 4 Edgewater (Orlando) 9

Tuesday, May 3
No. 1 East Ridge (Clermont) 16, No. 5 Poinciana 1
No. 2 Osceola (Kissimmee) 13, No. 3 East River (Orlando) 3

Thursday, May 5
No. 1 East Ridge (Clermont) 4, No. 2 Osceola (Kissimmee) 1 (Championship)

5A-3 (At Various Cities)
Monday, May 2
No. 3 Ponte Vedra 16, No. 6 Englewood 0
No. 2 Middleburg 15, No. 7 Riverside (Jacksonville) 0
No. 5 Orange Park 6, No. 4 Columbia (Lake City) 5

Tuesday, May 3
No. 1 Ridgeview (Orange Park) 11, No. 5 Orange Park 0
No.2 Middleburg 6, No. 3 Ponte Vedra 4

Thursday, May 6
No. 2 Middleburg 1, No. 1 Ridgeview (Orange Park) 0 (Championship)

5A-4 (at Belleview)
Monday, May 2
No. 4 Belleview 12, No. 5 St. Augustine 5

Tuesday, May 3
No. 1 Gainesville 11, No. 4 Belleview 4
No. 2 Vanguard (Ocala) 8, No. 3 New Smyrna Beach 7

Thursday, May 5
No. 1 Gainesville 15, No. 2 Vanguard (Ocala) 8 (Championship)

5A-5 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Lecanto 13, No. 5 Fivay (Hudson) 2

Tuesday, May 3
No. 4 Lecanto 3, No. 1 River Ridge (New Port Richey) 2
No. 2 Springstead (Spring Hill) 12, No. 3 Sunlake (Land O’Lakes) 2

Thursday, May 5
No. 2 Springstead (Spring Hill) 4, No. 4 Lecanto 2 (Championship)

5A-6 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Pasco (Dade City) 1, No. 5 Kathleen (Lakeland) 0 (forfeit)

Tuesday, May 3
No. 2 South Lake (Groveland) 16, No. 3 Lake Minneola (Minneola) 6
No. 1 Auburndale 15, No. 4 Pasco (Dade City) 0

Thursday, May 5
No. 2 South Lake (Groveland) 9, No. 1 Auburndale 6 (Championship)

4A-2 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Ed White (Jacksonville) 20, No. 5 Westside (Jacksonville) 9

Tuesday, May 3
No. 1 Baker County (Glen St. Mary) 16, No. 4 Ed White (Jacksonville) 0
No. 2 Paxon (Jacksonville) 8, No. 3 Clay (Green Cove Springs) 6

Thursday, May 5
No. 1 Baker County (Glen St. Mary) 7, No. 2 Paxon (Jacksonville) 1 (Championship)

4A-3 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 3 Raines (Jacksonville) 16, No. 6 Ribault (Jacksonville) 0
No. 4 Terry Parker (Jacksonville) 15, No. 5 Stanton (Jacksonville) 10

Tuesday, May 3
No. 1 Bishop Kenny (Jacksonville) 18, Terry Parker (Jacksonville) 2
No. 2 Yulee 15, Raines (Jacksonville) 0

Thursday, May 5
No. 2 Yulee 4, No. 1 Bishop Kenny (Jacksonville) 2 (Championship)

4A-4 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Tocoi Creek (St. Augustine) 11, No. 5 Lake Weir (Ocala) 6

Tuesday, May 3
No. 1 Matanzas (Palm Coast) 10, No. 4 Tocoi Creek (St. Augustine) 0
No. 3 North Marion (Citra) 8, No. 2 Menendez (St. Augustine) 4

Thursday, May 5
No. 1 Matanzas (Palm Coast) 7, No. 3 North Marion (Citra) 2 (Championship)

4A-5 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 1 Deltona 21, No. 4 Seabreeze (Daytona Beach) 0
No. 2 Mainland (Daytona Beach) 4, No. 3 Pine Ridge (Deltona) 3

Thursday, May 5
No. 1 Deltona 10, No. 2 Mainland (Daytona Beach) 1 (Championship)

4A-6 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 1 Citrus (Inverness) 4, No. 4 Leesburg 1
No. 3 Crystal River 3, No. 2 Tavares 2

Thursday, May 5
No. 1 Citrus (Inverness) 11, No. 3 Crystal River 5 (Championship)

4A-7 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 2 Bishop Moore (Orlando) 7, No. 3 Horizon (Winter Garden) 3
No. 1 Eustis 16, No. 4 Lake Buena Vista 0

Thursday, May 5
No. 1 Eustis 4, No. 2 Bishop Moore (Orlando) 2 (Championship)

4A-9 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 5 Zephyrhills 1, No. 4 Hudson 0 (forfeit)

Tuesday, May 3
No. 1 Nature Coast Tech (Brooksville) 4, No. 5 Zephyrhills 2
No. 2 Wesley Chapel 7, No. 3 Cypress Creek (Wesley Chapel) 1

Wednesday, May 4
No. 2 Wesley Chapel 15, No. 1 Nature Coast Tech (Brooksville) 3 (Championship)

3A-2 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Suwannee (Live Oak) 17, No. 5 Gadsden County (Havana) 0

Tuesday, May 3
No. 1 Baldwin 9, No. 4 Suwannee (Live Oak) 1
No. 2 Florida High (Tallahassee) 7, No. 3 Marianna 4

Thursday, May 5
No. 1 Baldwin 7, No. 2 Florida High (Tallahassee) 6 (Championship)

3A-3 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Interlachen 21, No. 5 P.K. Yonge (Gainesville) 6

Tuesday, May 3
No. 1 Keystone Heights 15, No. 4 Interlachen 0 (3)
No. 3 Santa Fe (Alachua) 9, No. 2 Palatka 8

Thursday, May 5
No. 1 Keystone Heights 12, No. 3 Santa Fe (Alachua) 2 (Championship)

3A-4 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 2 Providence (Jacksonville) 13, No. 7 Wolfson (Jacksonville) 0
No. 3 Episcopal (Jacksonville) 9, No. 6 Bolles (Jacksonville) 2
No. 4 Fernandina Beach 16, No. 5 Andrew Jackson (Jacksonville) 6

Tuesday, May 3
No. 1 West Nassau (Callahan) 8, No. 4 Fernandina Beach 0
No. 2 Providence (Jacksonville) 3, No. 3 Episcopal (Jacksonville) 1

Thursday, May 5
No. 2 Providence (Jacksonville) 9, No. 1 West Nassau (Callahan) 2 (Championship)

3A-5 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Dunnellon 16, No. 5 Mount Dora 1

Tuesday, May 3
No. 1 The Villages 9, No. 4 Dunnellon 0
No. 2 Umatilla 17, No. 3 Crescent City 0

Wednesday, May 4
No 2 Umatilla 9, No. 1 The Villages 8 (Championship)

3A-6 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 2 South Sumter (Bushnell) 16, No. 3 Weeki Wachee 0
No. 1 Hernando (Brooksville) 19, No. 4 Central (Brooksville) 0

Thursday, May 5
No. 1 Hernando (Brooksville) 2, No. 2 South Sumter (Bushnell) 1 (Championship)

3A-7 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 5 Trinity Prep (Winter Park) 7, No. 4 Lake Highland Prep (Orlando) 3

Tuesday, May 3
No. 2 Windermere Prep 2, No. 3 Cornerstone Charter Academy (Belle Isle) 1
No. 1 Montverde Academy 2, No. 5 Trinity Prep (Winter Park) 1

Thursday, May 5
No. 1 Montverde Academy 2, No. 2 Windermere Prep 1 (Championship)

2A-1 (at North Florida Christian (Tallahassee)
Monday, May 2
No. 4 Munroe (Quincy) 15, No. 5 St. Johns Paul II (Tallahassee) 0
No. 2 Aucilla Christian (Monticello) 16, No. 7 FAMU (Tallahassee) 1
No. 3 Wakulla Christian School (Crawfordville) 13, No. 6 Maclay (Tallahassee) 12

Tuesday, May 3
No. 2 Aucilla Christian (Monticello) 10, No. 3 Wakulla Christian School (Crawfordville) 0
No. 1 North Florida Christian (Tallahassee) 17, No. 4 Munroe (Quincy) 2

Thursday, May 5
No. 1 North Florida Christian (Tallahassee) 5, No. 2 Aucilla Christian (Monticello) 4 (Championship)

2A-2 (at Various Cities)
Tuesday, May 3
No. 1 Trinity Christian Academy (Jacksonville) 17, No. 4 First Coast Christian (Jacksonville) 0
No. 2 St. Johns Country Day (Orange Park) 9, No. 3 Bishop Snyder (Jacksonville) 2

Thursday, May 5
No. 1 Trinity Christian (Jacksonville) 5, No. 2 St. Johns Country Day (Orange Park) 0 (Championship)

2A-3 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Parsons Christian Academy (Jacksonville) 20, No. 5 Seacoast Christian Academy (Jacksonville) 4

Tuesday, May 3
No. 2 Harvest Community (Jacksonville) 20, No. 3 Christ’s Church Academy (Jacksonville) 19
No. 1 University Christian (Jacksonville) 24, No. 4 Parsons Christian Academy (Jacksonville) 0

Thursday, May 5
No. 1 University Christian (Tallahassee) 21, No. 2 Harvest Community (Jacksonville) 0 (Championship)

2A-4 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Countryside Christian (Gainesville) 26, No. 5 First Baptist Christian Academy (Bunnell) 11

Tuesday, May 3
No. 1 Peniel Baptist Academy (Palatka) 13, No. 4 Countryside Christian (Gainesville) 1
No. 3 St. Francis Catholic Academy (Gainesville) 5, No. 2 St. Joseph Academy (St. Augustine) 1

Thursday, May 5
No. 1 Peniel Baptist Academy (Palatka) 13, No. 3 Saint Francis Catholic Academy (Jacksonville) 3 (Championship)

2A-5 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Master’s Academy (Oviedo) 15, No. 5 Calvary Christian Academy (Ormond Beach) 1

Tuesday, May 3
No.1 Geneva (Winter Park) 9, No. 4 Master’s Academy (Oviedo) 0
No. 2 Trinity Christian Academy (Deltona) 8, No. 3 Father Lopez (Daytona Beach) 6

Thursday, May 5
No. 1 Geneva (Winter Park) 5, No.2 Trinity Christian Academy (Deltona) 4 (Championship)

2A-6 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Hernando Christian Academy (Brooksville) 15, No. 5 Bishop McLaughlin Catholic (Spring Hill) 0

Tuesday, May 3
No. 2 Trinity Catholic (Ocala) 4, No. 3 Seven Rivers Christian (Lecanto) 3
No. 1 Mount Dora Christian Academy 10, No. 4 Hernando Christian Academy (Brooksville) 0

Thursday, May 5
No. 1 Mount Dora Christian Academy 6, No. 2 Trinity Catholic (Ocala) 4 (Championship)

1A-5 (at Hilliard)
Monday, May 2
No. 4 Bradford (Starke) 11, No. 5 Hamilton County (Jasper) 1

Tuesday, May 3
No. 1 Union County (Lake Butler) 16, No. 4 Bradford (Starke) 1
No. 2 Madison County 5, No. 3 Hilliard 3

Thursday, May 5
No. 2 Madison County 7, No. 1 Union County (Lake Butler) 4 (Championship)

1A-6 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Branford 5, No. 5 Taylor County (Perry) 4

Tuesday, May 3
No. 4 Branford 6, No. 1 Bell 1
No. 3 Fort White 5, No. 2 Lafayette (Mayo) 1

Thursday, May 5
No. 3 Fort White 11, No. 4 Branford 0 (Championship)

1A-7 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Chiefland 4, No. 5 Newberry 3

Tuesday, May 3
No. 1 Dixie County (Cross City) 10, No. 4 Chiefland 3
No. 2 Trenton 10, No. 3 Bronson 0 (5)

Thursday, May 5
No. 1 Dixie County (Cross City) 4, No. 2 Trenton 0 (Championship)

1A-8 (at Various Cities)
Monday, May 2
No. 4 Hawthorne 16, No. 5 Wildwood 1

Tuesday, May 3
No. 2 Taylor (Pierson) 10, No. 3 Fort Meade 0
No. 1 Williston 15, No. 4 Hawthorne 0

Thursday, May 5
No. 2 Taylor (Pierson) 7, No. 1 Williston 6 (Championship)