2017 FloridaHSFootball.com All-State Football Teams (1A-4A)

FloridaHSFootballGAINESVILLE, Fla. – The Florida All-State teams are selected by FloridaHSFootball.com Publisher Joshua Wilson along with nominations submitted by coaches and a review of All-Area and All-County teams as published by various publications across the state. Teams that are classified independent by the FHSAA, including those in the Sunshine State Athletic Conference, were placed in the proper classification in which they would be assigned to for All-State purposes.  Area players in bold.

CLASS 4A

Most Valuable Player: QB Ivory Durham IV, Sr., Jacksonville Raines
Offensive Player of the Year: RB Javian Hawkins, Sr., Cocoa
Defensive Player of the Year: LB Javon Bonsell, Sr., Jacksonville Raines
Coach of the Year: Brian Tomlinson, Starke Bradford

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Ivory Durham IV, Sr., Jacksonville Raines
QB – George Bubrick, Sr., Fort Lauderdale University School
RB – Javian Hawkins, Sr., Cocoa
RB – Kenny McIntosh, Jr., Fort Lauderdale University School
RB – Brandon Marshall, Jr., Jacksonville Raines
RB – Thurlow Wilkins, Sr., Avon Park
WR – Sammy Carter, Sr., Havana Gadsden County
WR – George Webb, Sr., Jacksonville Raines
WR – Kevin Austin, Sr., Coconut Creek North Broward Prep
WR – Jymetre Hester, Jr., Belle Glade Glades Central
OL – Chris Kindley, Sr., Jacksonville Raines
OL – Josh Padrick, Sr., Cocoa
OL – Desmond Dembo, Sr., Jacksonville Raines
OL – Willie Canty, Sr., Belle Glade Glades Central
OL – Noah Lieberman, Sr., Fort Lauderdale University School
UT – Zion Barber, Sr., Starke Bradford
UT – Elijah Lucas, Sr., Orlando Lake Highland Prep
ATH – Chris Cummings, Sr., Starke Bradford
K – Alex Petruzzello, Jr., Cocoa

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Jaquan Beaver, Sr., Miami Booker T. Washington
DL – Roderick Billingslea, Sr., Jacksonville Raines
DL – Jalen Reeves, So., Fort Lauderdale University School
DL – Gerald Smith, Sr., Starke Bradford
DL – Cesar Medina, Sr., Miami Monsignor Pace
LB – Elijah Spivey, Sr., Jacksonville Raines
LB – Taro Ward, Sr., Starke Bradford
LB – C.J. Calero, Sr., Pinecrest Gulliver Prep
LB – Horace Stephenson, Sr., Belle Glade Glades Central
LB – Javon Bonsell, Jr., Jacksonville Raines
DB – Josh Sanguinetti, Jr., Fort Lauderdale University School
DB – Raynell Killian, Sr., Jacksonville Raines
DB – E.J. Jackson, Jr., Belle Glade Glades Central
DB – Jermaine McMillan, Sr., Miami Booker T. Washington
DB – Jaquavion Fraziers, So., Dunnellon
UT – Briton Allen, Jr., Lake Highland Prep
UT – Alvin Howard, Sr., Key West
ATH – Thomas Willis, Jr., Miami Monsignor Pace
P – Tanner Kotowske, Sr., Santa Rosa Beach South Walton

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Daniel Richardson, Jr., Miami Booker T. Washington
QB – Carter Kutchko, Jr., Interlachen
RB – Kyler Crosby, Sr., Callahan West Nassau
RB – Willie Gaines, Jr., Cocoa
RB – Tyrone Douglas, Jr., Miami Monsignor Pace
RB – Eric Henry, Sr., Trenton
WR – Abrie Williams, So., Interlachen
WR – Zay Flowers, Jr., Fort Lauderdale University School
WR – Kemare Noble, Sr., Jacksonville Raines
OL – Jakob Alvarez, Sr., Starke Bradford
OL – Trey Sanchez, Sr., Trenton
OL – Howard Ford, Jr., Jacksonville Raines
OL – Fabio Desir, Jr., Miami Monsignor Pace
OL – Devin Golden, Sr., Pinecrest Gulliver Prep
UT – Landen Thomas, Sr., Coral Springs Charter
UT – Gunnar Pettis, Sr., The Villages
ATH – Javon Lee, So., Dunnellon
ATH – Kishion Grandberry, Sr., Havana Gadsden County
K – Ruben Masters, Jr., Miami Monsignor Pace

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Derri Danzy, Sr., Trenton
DL – Jaquez Mosley, Jr., Starke Bradford
DL – Howard Stewart, Sr., Cocoa
DL – Janorris Robertson, Jr., Jacksonville Raines
DL – Dah’Quan Braswell, Jr., Avon Park
LB – Maurice Jefferies, Jr., Dunnellon
LB – Nick Deese, Sr., Orlando Lake Highland Prep
LB – TriMarea Charles, Sr., Cocoa
LB – Dallin Woods, Sr., Starke Bradford
DB – Jamarian Green, Sr., Belle Glade Glades Central
DB – Javonn Roberson, Sr., Cocoa
DB – James Williams, Sr., Miami Booker T. Washington
DB – Nathaniel Davis, Jr., Starke Bradford
DB – Diop Kee, Sr., Jacksonville Raines
UT – Logan Shooster, Sr., Coconut Creek North Broward Prep
UT – Anton Hall, So., Pine Crest Gulliver Prep
ATH – Paton Hummell, Jr., Key West
ATH – Randy Fuller, Sr., Trenton
P – Eddie Turvey, Sr., Fernandina Beach

HONORABLE MENTION
QB: Dentarrius Yon, Sr., Havana Gadsden County; Jordan Sepulveda, Sr., Coral Springs Charter; Tyler Schwarz, Jr., Mount Dora

RB: Ty Boles, Sr., Panama City North Bay Haven; Jeremiah Vaughn, Jr., Starke Bradford; Montre Braswell, Sr., Avon Park; Gibran Williams, Sr., Titusville Astronaut

WR: Darterius Hall, Sr., Mount Dora; Reynald Fleurival, Jr., Coral Springs Charter

OL: Rodney Mompremier, Sr., Miami Booker T. Washington; Zach Brasher, Sr., Cocoa; Gavin Woods, Sr., Starke Bradford; Quan Nguyen, Sr., The Villages

DL: DJ Mackey, Sr., Starke Bradford; Stervens Dor, Jr., Key West

LB: Braelean Edwards, Sr., Dunnellon; Jesse Garcia, Sr., Key West; Levi Mumford, Sr., Callahan West Nassau; Javon Gardner, So., Titusville Astronaut

K: Brandon Nguyen, Sr., Orlando Lake Highland Prep

P: Donny Dinerman, Sr., Pinecrest Gulliver Prep; EJ Smith, Jr., Callahan West Nassau; Jacari Byrd, So., Gainesville P.K. Yonge

CLASS 3A

Most Valuable Player: RB Shaun Shivers, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
Offensive Player of the Year: QB/ATH Jordan Travis, Sr., Palm Beach Gardens Benjamin
Defensive Player of the Year: DL Cameron Williams, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
Coach of the Year: Dameon Jones, Hollywood Chaminade-Madonna

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Daelen Menard, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
QB – Spencer Fetter, Jr., Winter Park Trinity Prep
RB – Shaun Shivers, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
RB – Jerzhan Newton, So., Clearwater Central Catholic
RB – Chris Cayo, Sr., Winter Park Trinity Prep
WR – Xavier Williams, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
WR – Alec Holder, Sr., Winter Park Trinity Prep
WR – Marvin Alexander, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
TE – Conrad McNewal, Sr., Perry Taylor County
OL – Nicholas Petit-Frere, Sr., Tampa Berkeley Prep
OL – Evan Kulyk, Sr., Clearwater Central Catholic
OL – Davoan Hawkins, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
OL – Romello Tarver, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy
OL – Martin Weisz, Sr., Palm Beach Gardens Benjamin
UT – Gavin Screws, Sr., Baldwin
UT – Chris Reaves, Sr., Perry Taylor County
ATH – Gio Richardson, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy
ATH – Jordan Travis, Sr., Palm Beach Gardens Benjamin
K – Daniel Longman, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Corey Prince, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
DL – Herman McCray, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy
DL – Kennedy Roberts, Jr., Clearwater Central Catholic
DL – Joel Morris, Sr., Melbourne Central Catholic
DL – Cameron Williams, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
LB – Matt Tauber, Sr., Clearwater Central Catholic
LB – Zach Dixon, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
LB – Deandre Fitz-Henley, Sr., Clearwater Central Catholic
LB – Dorien Gooch, Sr., Tampa Catholic
DB – Keidron Smith, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy
DB – Keontra Smith, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
DB – V’Lique Carter, Sr,. West Palm Beach Oxbridge Academy
DB – Jamari Lester, Sr., Delray Beach American Heritage
DB – Tecory Couch, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
UT – Jerjuan Newton, Jr., Clearwater Central Catholic
UT – Javiel Jones, Sr., Fort White
ATH – Amari Burney, Sr., Clearwater Calvary Christian
ATH – Parker Mara, Sr., Orlando The First Academy
P- Tanner Fowler, Sr., Newberry

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Josh Mixon, Sr., Perry Taylor County
QB – Joaquin Collazo, Sr., Melbourne Central Catholic
RB – Rolous Frazier III, Jr., Orlando The First Academy
RB – Kevin Sawyer, Sr., Tallahassee Florida High
RB – Jaquvais Williams, Sr., Pierson Taylor
WR – Jason Otis, Sr., Boca Raton St. Andrew’s
WR – Kai Rosado, Jr., Palm Beach Gardens Benjamin
WR – Will Haigler, Sr., Tallahassee Florida High
TE – Will Mallory, Sr., Jacksonville Providence
OL – Austin Lett, Sr., Clearwater Central Catholic
OL – Blake Sada, Sr., Daytona Beach Father Lopez
OL – Doug Johnson, Sr., Fort White
OL – Eric Johanning, Sr., Melbourne Central Catholic
OL – Sebastian Sainterling, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
UT – Charlie Dean, Jr., Tampa Catholic
UT – Jaden Reeves, Jr., Pierson Taylor
ATH – Rory Hicks, Jr., Clearwater Central Catholic
ATH – Kai Patterson, Jr., Windermere Prep
K – Preston McDonald, Jr., Clearwater Central Catholic

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Jordan Lewis, Sr., Ocala Trinity Catholic
DL – Tavarius Corbitt, So., Homestead Everglades Prep
DL – Reggie Alexis, Sr., West Palm Beach Cardinal Newman
DL – Brandon Huggins, Jr., West Palm Beach Oxbridge Academy
DL – Jackson Toth, Sr., Orlando The First Academy
LB – Dorian Jones, Jr., West Palm Beach Oxbridge Academy
LB – Sully Altman, Jr., Melbourne Holy Trinity
LB – Jaden Gonzalez, Jr., Melbourne Central Catholic
LB – Brandon Moses, Jr., Delray Beach American Heritage
DB – Jason McCleod, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy
DB – Jalen Jones, Sr., Clearwater Central Catholic
DB – Elijah Hardison, Sr., Melbourne Central Catholic
DB – Ahmari Harvey, Fr., Tallahassee Florida High
DB – Antavious Lane, Jr., West Palm Beach Oxbridge Academy
UT – Rahsaan Lewis, Sr., Windermere Prep
UT – AJ Jackson, Jr., Daytona Beach Father Lopez
ATH – Corey Croteau, Jr., West Palm Beach King’s Academy
ATH – Kaiir Elam, Jr., Palm Beach Gardens Benjamin
P – Colin Figenscher, Sr., Daytona Beach Father Lopez

HONORABLE MENTION
QB: Bryson Hill, So. Tallahassee Florida High; Wyatt Ruth, Sr., Boca Raton St. Andrew’s; Jayson Moschella, Sr., West Palm Beach Cardinal Newman; Demetrius Burns, Jr., Homestead Everglades Prep

RB: Sirr Daye, So., Homestead Everglades Prep; Elijah Rone, Sr., Daytona Beach Father Lopez; Dallis Small, Jr., Delray Beach American Heritage; Jakob Hines, Jr., Tampa Berkeley Prep; LaAnthony Valentine, So., Melbourne Central Catholic

WR: Micangelo Joseph, Sr., Delray Beach American Heritage; Tanner Molony, Sr., Lakeland Christian; Ahmarean Brown, Jr., Tampa Catholic; Michael Evans, Jr., Winter Park Trinity Prep

OL: Howard Allen, Jr., Baldwin; Michael Shanahan, Sr., Orlando The First Academy; Steven Godwin, Sr., Jacksonville Providence; Matt DiMauro, Jr., Fort White; Mike Miller, Sr., Pierson Taylor; Matt Cedeno, Sr., Delray Beach American Heritage; Will Lanthier, Sr., Cardinal Newman; Nate Washington, Sr., Perry Taylor County; Jared Romaelle, Sr., Clearwater Central Catholic

DL: Delvonte Glover, Sr., Baldwin; Addison Matevia, So., Palm Beach Gardens Benjamin; Carl Joseph, Sr., Melbourne Central Catholic

LB: Tyree Guyden, Sr., Newberry; Kameron Hill, Jr., Pierson Taylor; Tristan Roca, Jr., Palmetto Bay Westminster Christian; Ryan Waddell, So., Daytona Beach Father Lopez; Cam Rivamonte, Sr., Melbourne Central Catholic; Mason Russell, Jr., Windermere Prep

DB: Jalen Walker, So., Homestead Everglades Prep; C.J. Smith, Sr., West Palm Beach Oxbridge Academy, Chad Richardson, Sr., Perry Taylor County

K: Nicholas Sprague, Jr., Baldwin; Harrison Newhouse, Sr., Boca Raton St. Andrew’s

CLASS 2A

Most Valuable Player: QB Jaylin Jackson, Sr., Tampa Cambridge Christian
Offensive Player of the Year: RB John Cox, Sr., Moore Haven
Defensive Player of the Year: DL Jesus Machado, So., Hialeah Champagnat Catholic
Coach of the Year: Dennis Marroquin, Hialeah Champagnat Catholic

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Jaylin Jackson, Sr., Tampa Cambridge Christian
QB – Desjaun Kearse, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
RB – John Cox, Sr., Moore Haven
RB – Chase Brown, Sr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
RB – Brendan Rooks, Jr., Lecanto Seven Rivers Christian
WR – Darryl Mercer Jr, Sr., Tampa Cambridge Christian
WR – Caleb Young, Sr., Tampa Cambridge Christian
WR – Kyle Benedict, Jr., Tampa Carrollwood Day
TE – Jorge Acosta, Sr., Belle Glade Glades Day
OL – Brooks Bass, Sr., Moore Haven
OL – Dalton Francis, Jr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
OL – Curby Bodden, Sr., Lecanto Seven Rivers Christian
OL – Richard Gouraige, Sr., Tampa Cambridge Christian
OL – Jovens Janvier, So., Hialeah Champagnat Catholic
UT – Javion Hanner, Jr., Zephyrhills Christian
ATH – Jensen Jones, Jr., Naples St. John Neumann
ATH – Fred Billy, Sr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
ATH – Clayton Boyd, Sr., Jacksonville University Christian
K – Austin White, Sr., Naples First Baptist

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Warren Sapp II, Jr., Winter Garden Foundation Academy
DL – Jesus Machado, So., Hialeah Champagnat Catholic
DL – Gregory Rousseau, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
DL – Victor Conde IV, Sr., Tallahassee North Florida Christian
DL – Taquon Brown, Sr., Lakeland Victory Christian
LB – Donovan Georges, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
LB – Jalen Norwood, Sr., Tallahassee North Florida Christian
LB – Khalan Tolson, Sr., St. Petersburg Admiral Farragut
LB – Scott Ater, Sr., Tampa Cambridge Christian
DB – Noah Pierre, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
DB – JaQuaes Stone, Sr., Lakeland Victory Christian
DB – Luke Birk, Jr., Winter Garden Foundation Academy
DB – Dyrell Stubbs, Sr., Jacksonville University Christian
DB – Von Hayes, Jr., Tallahassee North Florida Christian
UT – Ricky Mann, Sr., Tampa Cambridge Christian
UT – Alonzo Sampson, Sr., Zephyrhills Christian
ATH – Joe Sparacio, Sr., Naples First Baptist
ATH – Taylor Janicki, Sr., Tallahassee St. John Paul II
P – Carlos Rodriguez, Sr., Largo Indian Rocks Christian

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Brian Woodend, Sr., Tallahassee St. John Paul II
QB – Trey Fisher, So., Tallahassee North Florida Christian
RB – Eddie Hopkins, Sr., Victory Christian
RB – Marvin Scott, So., South Daytona Warner Christian
RB – Tyler Allen, So., Mount Dora Christian
WR – Jeffrey Bradham, Jr., Tallahassee FAMU DRS
WR – Xavier Weaver, Jr., Orlando Christian Prep
WR – Chris Scruggs Jr, Jr., Clearwater Superior Collegiate
TE – Nick Thompkins, Jr., Naples First Baptist
OL – Blaine Bishop, Sr., Tallahassee North Florida Christian
OL – Andrew Fish, Jr., Moore Haven
OL – Chris Kimble, Sr., Naples St. John Neumann
OL – Oak Stipe, Sr., Jacksonville University Christian
OL – Eddie Loos, Winter Garden Foundation Academy
UT – Demari Turner, Sr., Gainesville St. Francis Catholic
UT – Matt Boynton, Sr., Tallahassee Maclay
ATH – Kemasjae Joyner, Sr., Jacksonville Eagle’s View Academy
ATH – Toure Mack, Sr., Daytona Beach Halifax Academy
K – Kollin Eckel, Sr., Zephyrhills Christian

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Gardy Paul, Sr., Naples St. John Neumann
DL – Montae Moore, Jr., Tallahassee FAMU DRS
DL – Ike Walker, Sr., Gainesville Saint Francis Catholic
DL – Eugene Davis, Jr., Zephyrhills Christian
DL – Parker Lansberg, Sr., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
LB – Da’Shon Ross, Sr., Moore Haven
LB – James Harrison, Jr., Lakeland Victory Christian
LB – Daryn Jones, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
LB – Aaron Racki, Sr., Tampa Cambridge Christian
DB – Arnell Walker, Jr., Orlando Christian Prep
DB – Jaquez Jackson, Sr., Gainesville Saint Francis Catholic
DB – Keyon Pollocks, Jr., Tallahassee FAMU DRS
DB – Kyle Batiato, Jr., Naples First Baptist
DB – Lance Axson, Sr., Winter Garden Foundation Academy
UT – Caleb Preston, Sr., Niceville Rocky Bayou Christian
UT – Camden Vining, So., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal
ATH – Makai Burris, Jr., Orlando Faith Christian
ATH – Jesiah Pierre, Jr., Mount Dora Christian
P – Danny Garcia, Sr., Winter Garden Foundation Academy

HONORABLE MENTION
QB: Jaylen Shazell, Sr., Clearwater Superior Collegiate; Nick Baskin, Sr., Gainesville St. Francis Catholic; Connor Edel, Jr., Orlando Christian Prep

RB: Keyvone Lee, So., Clearwater Superior Collegiate; Blake Wirick, Jr., Monticello Aucilla Christian

WR: Corey Yawn, Sr., St. Petersburg Northside Christian; Marc Britt, So., Hialeah Champangat Catholic

TE: Kenny Ames, Sr., Winter Garden Foundation Academy; Max Rippl, Sr., Fort Myers Southwest Florida Christian

OL: Jalen Spencer, Jr., Zephyrhills Christian; Sam Baker, Sr., Admiral Farragut; Jaxon Giles, So., Northside Christian; J..J. Hernandez, Nick Robertson, Sr., Jacksonville University Christian; Braxton Baker, Sr., Fort Myers Southwest Florida Christian, Marckeith Holloway, Sr., Lakeland Victory Christian; Jonathan Ramos, So., Orlando Faith Christian; Conner Thomas, Jr., Moore Haven

DL: Dylan Davis, So., Bradenton Saint Stephen’s Episcopal; Jacob Reeves, Jr., Jacksonville Christ’s Church Academy; Jason Terry, Jr., Orlando Faith Christian

LB: Jayeln Scribner, Fr., Tampa Cambridge Christian; Kyler Estes, Sr., Tallahassee North Florida Christian; James Drysdale, Jr., St. Augustine St. Joseph; Donald Georges, Sr., Hialeah Champagnat Catholic; Austin Gill, Sr., Gainesville Oak Hall

DB: Ja’Quan Randolph, So., Lakeland Victory Christian; Jacob Smith, Jr., Moore Haven; Markel Pryor, Sr., Lecanto Seven Rivers Christian; Grayson Wagner, Jr., Winter Garden Foundation Academy

UT: Quan Dixon, Sr., Ocala Christian; Semaj James, Sr., Lakeland Victory Christian

ATH: Alejandro Bryant, Sr., Indian Rocks Christian

K: Daniel Nordaas, Sr., St. Petersburg Keswick Christian

P: Kyreek Kelly, Sr., Tallahassee FAMU DRS; Jack Brady, Jr., Tallahassee Maclay; Stephen Bergquist, Sr., Fort Myers Southwest Florida Christian

CLASS 1A

Most Valuable Player: RB/UT Derrick Staten Jr., Sr., Madison County
Offensive Player of the Year: RB Kelvin Dean, Jr., Chipley
Defensive Player of the Year: DL La’Tarie Kinsler, So., Pahokee
Coach of the Year: Eric Richeson, Cross City Dixie County

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Jaxson Beach, So., Mayo Lafayette
QB – Naykee Scott, So., Crescent City
RB – Kelvin Dean, Jr.., Chipley
RB – Teryon Henderson, Sr., Madison County
RB – Denzel Washington, Sr., Blountstown
RB – Deonta McMahon, Sr., Frostproof
WR – Da’Shon Davis, Jr., Monticello Jefferson County
WR – Ben Massey, Jr., Mayo Lafayette
WR – Jeremiah James, So., Williston
OL – Ta’Ronn Johnson, Sr., Madison County
OL – Cleveland Reed, Sr., Fort Meade
OL – Damian Tucker, Sr., Frostproof
OL – Brian Williams, Sr., Chipley
OL – Eli Morgan, Sr., Mayo Lafayette
UT – Derrick Staten Jr, Sr., Madison County
UT – Aaron Dawson Jr., Sr., Cross City Dixie County
ATH – Tre Adams, Sr., Madison County
ATH – Junior McLaughlin, Jr., Baker
K – Christian Lopez, So., Crescent City

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Terray Jones, Sr., Madison County
DL – Alvin Dempsey, Sr., Port St. Joe
DL – La’Tarie Kinsler, So., Pahokee
DL – Rashuan Smith, Sr., Baker
DL – Michael Police, Sr., Pahokee
LB – Zach Brown, Sr., Baker
LB – Jonathan Alexander, Sr., Madison County
LB – Zac Wilson, Jr., Chipley
LB – Tucker Jordan, Sr., Blountstown
DB – Travis Jay, Jr., Madison County
DB – Derek Peoples Jr, Jr., Baker
DB – Malik Jennings, Jr., Mayo Lafayette
DB – De’vuntray Hampton, Sr., Pahokee
DB – Quinyon Mitchell, Jr., Williston
UT – Keandre Grant, Jr., Port St. Joe
UT – Kevon Godwin, Sr., Blountstown
ATH – James Smith, Sr., Cross City Dixie County
ATH – Zayne Whipple, Sr., Crescent City
P – Drew Herring, Sr., Madison County

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Trent Peacock, Jr., Blountstown
QB – Jayshawn Francis, Sr., Monticello Jefferson County
RB – Charles Strong, Sr., Lake Butler Union County
RB – Gerald Williams, Sr., Williston
RB – Jatarie Washington, Sr., Pahokee
RB – Jay Eddings, Jr., Jay
WR – Bryan McMullen, Sr., Wildwood
WR – Justin Wright, Sr., Hawthorne
TE – Zatavian Morgan, Sr., Pahokee
OL – Zac Coe, So., Madison County
OL – Nathan Hunter, Sr., Blountstown
OL – Zane Herring, So., Madison County
OL- Gabe Vicari, Sr., Baker
OL – David Willoughby, Sr., Cross City Dixie County
UT – Ethan Riley, Jr., Eastpoint Franklin County
ATH- K’Wan Powell, Sr., Freeport
ATH – Cameron Brooks, Sr., Cottondale
ATH – Devin Lawrence, Sr., Hawthorne
K – James Shores, Jr., Blountstown

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Nylander Grandville, Sr., Pahokee
DL – Desmond Harris, Sr., Wildwood
DL – Patrick Hampton, Sr., Madison County
DL – Darius Townsend, Jr., Port St. Joe
DL – Jamarious Engram, Sr., Blountstown
LB – Kentrell Lawson, Jr., Blountstown
LB – Caleb Butts, Jr., Port St. Joe
LB – Rhett Anderson, Sr., Cross City Dixie County
LB – Kenny Williams, Jr., Baker
LB – Curtis Earnest, Sr., Panama City Bozeman
DB – Amari Brooks, Sr., Cottondale
DB – Ortavious Hodge, Sr., Madison County
DB – Niico Gause Jr., Jr., Crescent City
DB – Trevontae Clark, Sr., Mayo Lafayette
DB – Ray Powell, Sr., Bonifay Holmes County
UT – Chris Williams, Sr., Vernon
UT – Jacquez Hughes, Fr., Monticello Jefferson County
ATH – Le’Vontae Camiel, So., Monticello Jefferson County
P – Brian Scott, Sr., Lake Butler Union County

HONORABLE MENTION
QB: C.J. Strange, Jr., Williston; Coby McClellan, Sr., Wildwood; Kalee Ciurleo, Sr., Baker

RB: Cameron Hofmeister, Sr., Panama City Bozeman; Dalyn Sheridan, So., Eastpoint Franklin County; Dominique Pittman, Jr., Cottondale; Aaron McQuay, Jr., Branford; Garris Edwards, Jr., Mayo Lafayette

WR: Bernard Wright, Jr., Crescent City; Cameron McClain, Sr., Graceville

OL: Tyrus Dudley, Jr., Cottondale; Dalton Richards, Sr., Baker; Ahmad Powell, Sr., Madison County; Payton Melvin, Jr., Cottondale; Justin Helton, Sr., Bratt Northview

DL: Maurice Strong, Sr., Lake Butler Union County; Shannon Carswell, Sr., Freeport; Khalil Shackelford, Sr., Cottondale; Garrion Corbin, Sr., Wildwood

LB: Leon McMahon, So., Williston; Darrlyn Brooks, Sr., Madison County; Austin Livingston, Sr., Cottondale; Khayyon Zaccaro, So., Port St. Joe; Bubba Ash, So., Port St. Joe; Michael Hull, Sr., Bonifay Holmes County

DB: Russell Ross, Jr., Port St. Joe

UT: Hunter Kruger, Jr., Panama City Bozeman

K: Noah Nguyen, Jr., Chiefland; Tylar Barbato, So., Hawthorne