Class 4A All-State high school football team

AP logoThe Florida All-State Class 4A football team as chosen by newspaper editors and reporters (Area players in bold)

FIRST TEAM OFFENSE
QB – Quadry Jones 5-11 170 Jr. Orlando Jones
RB – Tony Street 5-9 182 So. Havana East Gadsden
RB – Aundre Carter 5-10 230 Sr. Starke Bradford
RB – Jaylen McCloud 5-11 205 Sr. Jacksonville Bolles
WR – Kevin Austin 6-3 190 Jr. Coconut Creek North Broward Prep
WR – Vincent Thomas 6-0 175 Sr. Orlando Jones
OL – Nacieya Gilmore 5-11 270 Sr. Cocoa
OL – Kadeem Telfort 6-6 340 Sr. Miami Washington
OL – Cody Mercer 6-1 265 Sr. Jacksonville Bolles
OL – Josh Padrick 6-0 270 Jr. Cocoa
OL – Deonte Seal 6-3 380 Sr. Clewiston
UT- Bruce Judson 5-10 195 Sr. Cocoa
K- Alex Petruzzello 6-1 190 So. Cocoa

FIRST TEAM DEFENSE
DL – Robert Hicks 6-2 220 Jr. Miami Washington
DL – Carson Wells 6-4 235 Sr. Bushnell South Sumter
DL – Stacy Kirby 6-3 235 Jr. Orlando Jones
DL – Howard Stewart 6-0 225 Jr. Cocoa
LB – Jacquan Beaver 6-2 205 Jr. Miami Washington
LB – Diego Fagot 6-3 240 Sr. Fort Lauderdale Calvary Christian
LB – Dre Matthews 5-11 215 Sr. DeFuniak Springs Walton County
LB – Forrest Andrews 6-1 220 Sr. Jacksonville Bolles
DB – Ahman Ross 6-0 190 Sr. Jacksonville Bolles
DB – Josh Williams 6-3 180 Jr. Dunnellon
DB – Richard Dames 5-11 170 Sr. Miami Washington
UT – Javian Hawkins 5-8 170 Jr. Cocoa
P – Ayden Havener 6-0 180 Sr. Callahan West Nassau

SECOND TEAM OFFENSE
QB – Mac Jones 6-2 190 Sr. Jacksonville Bolles
RB – Timmy Pratt 5-10 180 Sr. Cocoa
RB – Aaron Thompson 5-8 175 Jr. Orlando Jones
RB – Montrae Braswell 6-0 185 Jr. Avon Park
WR – Sharod Johnson 5-11 170 Sr. Miami Washington
WR – Amari Terry 5-10 170 Sr. Jacksonville Bolles
OL – Calvin Francis 6-2 300 Sr. Orlando Jones
OL – Hunter Corne 6-3 290 Sr. Dunnellon
OL – Viktor Beach 6-5 275 Sr. Fort Myers Bishop Verot
OL – Brendan O’Neil 6-1 265 Sr. Jacksonville Bolles
OL – Tyre Jackson 6-5 265 Sr. Orlando Jones
UT – Deven Thompkins 5-10 170 Jr. Fort Myers Bishop Verot
K – Jonathan Morales 5-9 180 Sr. LaBelle

SECOND TEAM DEFENSE
DL – Harrison Greenhill 6-4 235 Sr. Orlando Lake Highland Prep
DL – Marco Rollins 6-2 290 Jr. Havana East Gadsden
DL – Guy Thomas 6-3 210 Sr. Miami Washington
DL – Jadan Thompson 6-2 175 Sr. Clewiston
LB – Dedrick Mackey 5-11 175 Sr. Miami Washington
LB – Robert McKinzie 6-1 200 Sr. Port Orange Atlantic
LB – Jack Lundgren 6-0 220 Sr. Jacksonville Bolles
LB – John Smith 5-10 180 Sr. Cocoa
DB – Rishard Dames 5-11 180 Sr. Miami Washington
DB – Deontae Grant 6-1 200 Jr. Bushnell South Sumter
DB – Warren Buckner 5-11 175 Sr. Avon Park
UT – Austin Perry 5-10 170 Sr. Orlando Jones
P – Thomas Brack 5-9 170 Sr. DeFuniak Springs Walton County

HONORABLE MENTION
QB Daniel Richardson 5-11 175 So. Miami Washington; QB Ivory Durham 5-7 155 Jr. Jacksonville Raines; QB George Bubrick 6-2 175 Jr. Fort Lauderdale University; QB James Blackman 6-4 175 Sr. Belle Glade Glades Central; RB Kenny McIntosh 6-1 205 So. Fort Lauderdale University; RB Dymitri McKenzie 6-2 195 Sr. Coconut Creek North Broward Prep; RB Craig Nelson 5-11 170 Sr. Miami Washington; RB Bokeyon Rice 6-0 250 Sr. Bushnell South Sumter; RB Deon Williams 6-2 225 Bushnell South Sumter; WR Luis Martinez 5-10 175 Sr. Lakeland Tenoroc; WR George Webb 5-10 160 Jr. Jacksonville Raines; WR Frank Williams 6-2 200 Sr. Dunnellon; UT Ivory Mack 6-1 200 Sr. Dunnellon; OL Chris James 6-5 350 Sr. Orlando Lake Highland Prep; OL Dontae Lucas 6-5 330 So. Miami Washington; OL Noah Lieberman 6-2 285 Jr. Fort Lauderdale University; OL James Cavin 6-1 220 Sr. Starke Bradford; DL Willie Cox 6-2 300 Sr. Havana East Gadsden; DL Tyrese Brown 6-2 225 Sr. Orlando Jones; LB Max Pearl 6-0 175 Sr. Jacksonville Bolles; LB Jared Hurst 6-0 210 Sr. Bushnell South Sumter; LB Isaac Readon 6-1 195 Sr. Miami Washington; DB Marquez Carter 5-11 175 Sr. Alachua Santa Fe; DB Jalon Taylor 5-9 175 Sr. Bushnell South Sumter; DB Tommy Jeckovich 6-1 190 Jr. Mount Dora; UT Isaiah Cromartie 5-11 180 Sr. Alachua Santa Fe