Florida All-State Class 4A football team

The Florida All-State Class 4A team as chosen by newspaper editors and reporters (area players in bold)

Class 4A
FIRST TEAM OFFENSE
QB-Bruce Judson 5-11 175 Jr. Cocoa
RB-Azende Rey 5-11 195 Sr. DeFuniak Springs Walton County
RB-Ja’Kevious Vickers 5-10 195 Sr. Belle Glade Glades Central
RB-Timmy Pratt 5-9 175 Jr. Cocoa
WR-Raymond Flanders 6-0 180 Sr. Miami Washington
WR-Ronald Patterson 6-2 180 Sr. Raines (Jacksonville)
OL-Jovante Johnson 6-3 330 Sr. Dunnellon
OL-Cody Mercer 6-2 260 Jr. Bolles (Jacksonville)
OL-Jawaan Taylor 6-4 330 Sr. Cocoa
OL-Brett Heggie 6-3 290 Sr. Mount Dora
OL-Keldric Cesar 6-3 305 Sr. Miami Edison
UT-Calvin Jackson 5-9 165 Sr. Coral Springs Charter
K-Jose Borregales 5-10 170 Sr. Miami Washington

FIRST TEAM DEFENSE
DL-Montel Presley 5-11 288 Sr. South Sumter (Bushnell)
DL-JaQuan Bailey 6-3 240 Sr. Raines (Jacksonville)
DL-Jaquan Beaver 6-0 190 So. Miami Washington
DL-Carson Wells 6-3 245 Jr. South Sumter (Bushnell)
LB-Michael Pinckney 6-0 220 Sr. Raines (Jacksonville)
LB-Kyle Johnson 6-1 220 Sr. Bolles (Jacksonville)
LB-Caysaun Wakely 5-11 230 Sr. Santa Fe (Alachua)
DB-Chauncey Gardner 5-11 190 Sr. Cocoa
DB-Cedric Wright 5-10 185 Sr. Miami Gulliver Prep
DB-Juanyeh Thomas 6-1 180 So. DeFuniak Springs Walton County
DB-Ke’Shan Pennamon 6-0 180 Sr. West Nassau (Callahan)
UT-Willie Wright 5-8 155 Jr. Raines (Jacksonville)
P-Tristan Schultyes 6-3 180 Sr. Titusville Astronaut

SECOND TEAM OFFENSE
QB-Henry Columbi 6-3 175 Jr. Davie University School
RB-William Scott 5-11 180 So. Fort Myers Bishop Verot
RB-Davion Dubose 6-0 205 Sr. West Nassau (Callahan)
RB-Alex Rutledge 5-8 180 Sr. Raines (Jacksonville) 
WR-(TE) Zac Crosby 6-4 220 Sr. Bolles (Jacksonville)
WR-C.J. Riley 6-4 190 Sr. Coconut Creek North Broward Prep
OL-Matthew Stacy 6-3 290 Sr. DeFuniak Springs Walton County
OL-Jamari Markham 6-1 250 Sr. Santa Fe (Alachua)
OL-Joshua Bailey 6-2 235 Sr. Raines (Jacksonville) 
OL-Jake Hall 6-3 275 Jr. West Nassau (Callahan)
OL-Solomon Kindley 6-5 345 Sr. Raines (Jacksonville)
UT-Caleb Robinson 6-1 180 Sr. Umatilla
K-Sandor Bloshinsky 6-0 165 Sr. Coral Springs Charter

SECOND TEAM DEFENSE
DL-Stacy Kirby 6-3 210 So. Orlando Jones
DL-Jarod Hamm 5-10 170 Jr. Dunnellon
DL-Ron Fairley 6-1 250 Sr. Santa Fe (Alachua)
DL-Joseph Jackson 6-6 240 Sr. Miami Gulliver Prep
LB-Clifton Askew 6-1 220 Sr. Orlando Lake Highland Prep
LB-Zahid Hujarat 6-0 220 Sr. Dunnellon
LB-Dedrick Mackey 5-11 170 Jr. Miami Washington
DB-Ahman Ross 6-0 180 Jr. Bolles (Jacksonville)
DB-Devin Thompkins 5-7 150 So. Fort Myers Bishop Verot
DB-Richard Dames 5-11 165 Jr. Miami Washington
DB-Marquis Decius 5-10 170 Jr. Miami Washington
UT-Shawn Aaron 6-3 185 Sr. Bradford (Starke)
P-Jonathan Morales 5-9 180 Jr. LaBelle

HONORABLE MENTION
QB Augie DeBiase 6-0 215 Sr. Raines (Jacksonville); QB Daniel Richardson 6-0 170 Fr. Miami Washington; QB Mac Jones 6-2 175 Jr. Bolles (Jacksonville); QB James Blackman 6-4 165 Jr. Belle Glade Glades Central; QB Jace Fielder 6-3 190 Sr. DeFuniak Springs Walton County; RB Raymond Trimble 5-11 175 Sr. Keystone Heights; RB Jaylan Hawkins 5-9 155 So. Titusville Astronaut; RB Kenny McIntosh 6-0 200 Fr. Davie University; RB Devyn Castor 5-7 165 So. Orlando Lake Highland Prep; WR Darrius Scott 5-11 170 Sr. Miami Washington; WR Josh Ali 5-11 178 Jr. Davie University; TE Zach Armour 6-4 210 Sr. Cocoa; UT Moses Satine 5-9 160 Jr. Avon Park; DL Jordan Jackson 6-4 245 Sr. Bolles (Jacksonville); DL Chris Judge 6-3 225 Sr. Coral Springs Charter; LB Maurice Murphy 6-0 200 Sr. Clewiston; DB Rian Prieto 6-0 180 Jr. Keystone Heights; DB Joe King 6-0 180 Sr. Bolles (Jacksonville); UT Jarvis Roberts 6-3 185 Sr. PK Yonge (Gainesville); UT Austin Perry 5-10 175 Jr. Orlando Jones; K Erika Clark 5-5 157 Sr. Bolles (Jacksonville)