Scores – 2014 Football Playoffs Round #2

football_orlando finalsClass 8A – Regional Quarterfinals
First Coast (Jacksonville) 34, DeLand 19
Lake Mary 43, Flagler Palm Coast 30

Regional Semifinals
First Coast (Jacksonville) 56, Lake Mary 36

Friday, November 28 – Regional Finals
Apopka at First Coast (Jacksonville)

Class 7A – Regional Quarterfinals
Oakleaf (Orange Park) 17, Wekiva 14
Fletcher (Neptune Beach 33, Oak Ridge (Orlando) 7

Regional Semifinals
Oakleaf (Orange Park) 28, Fletcher (Neptune Beach) 14

Friday, November 28 – Regional Finals
Niceville at Oakleaf (Orange Park)

Class 6A – Regional Quarterfinals
Ed White (Jacksonville) 36, Creekside (St. Johns) 13
St. Augustine 33, Columbia (Lake City) 21
Gainesville 24, Mitchell (New Port Richey) 17
Sunlake (Land O’ Lakes) 24, Vanguard (Ocala) 6
Mainland (Daytona Beach) 42, South Lake (Groveland) 7
Edgewater (Orlando) 35, Seabreeze (Daytona Beach) 0

Regional Semifinals
Ed White (Jacksonville) 26, St. Augustine 14
Gainesville 27, Sunlake (Land O’ Lakes) 19
Mainland (Daytona Beach) 30, Edgewater (Orlando) 28

Friday, November 28 – Regional Finals
Ed White (Jacksonville) at Choctawhatchee (Fort Walton Beach)
Gainesville at Armwood (Seffner)
Mainland (Daytona Beach) at South Fort Myers

Class 5A – Regional Quarterfinals
Bishop Kenny (Jacksonville) 38, Palatka 15
Clay (Green Cove Springs) 46, Westside (Jacksonville) 6
Suwannee (Live Oak) 42, Zephyrhills 34
South Sumter (Bushnell) 16, North Marion (Citra) 12
Merritt Island 21, Mount Dora 14

Regional Semifinals
Bishop Kenny (Jacksonville) 34, Clay (Green Cove Springs) 26
Suwannee (Live Oak) 24, South Sumter (Bushnell) 22

Friday, November 28 – Regional Finals
Godby (Tallahassee) at Bishop Kenny (Jacksonville)
Lakewood (St. Pete) at Suwannee (Live Oak)

Class 4A – Regional Semifinals
Madison County 35, Walton 34
Florida High (Tallahassee) 20, Fort White 14
Bolles (Jacksonville) 63, Umatilla 0
Raines (Jacksonville) 54, The Villages 0

Regional Finals
Madison County 37, Florida High (Tallahassee) 30
Bolles (Jacksonville) 20, Raines (Jacksonville) 13

Friday, November 28 – State Semifinals
Bolles (Jacksonville) at Madison County

Class 3A – Regional Semifinals
Trinity Catholic (Ocala) 49, Providence (Jacksonville) 14
Trinity Christian (Jacksonville) 44, Maclay (Tallahassee) 13

Regional Finals
Trinity Christian (Jacksonville) 20, Trinity Catholic (Ocala) 10

Friday, November 28 – State Semifinals
Lakeland Christian at Trinity Christian (Jacksonville)

Class 2A – Regional Semifinals
North Florida Christian (Tallahassee) 30, Duval Charter (Jacksonville) 6
University Christian (Jacksonville) 43, FAMU (Tallahassee) 8
Warner Christian (South Daytona) 41, Foundation Academy (Winter Garden) 13

Regional Finals
North Florida Christian (Tallahassee) 44, University Christian (Jacksonville) 27
Victory Christian Academy (Lakeland) 41, Warner Christian (South Daytona) 34

Class 1A – Regional Semifinals
Hamilton County (Jasper) 34, Hilliard 21
Trenton 40, Lafayette (Mayo) 14
Dixie County (Cross City) 40, Taylor (Pierson) 9
Union County (Lake Butler) 55, Crescent City 0

Regional Finals
Hamilton County (Jasper) 45, Trenton 20
Dixie County (Cross City) 50, Union County (Lake Butler) 37

Friday, November 28 – State Semifinals
Hamilton County (Jasper) at Dixie County (Cross City)