Fall 2014 | Broadcast Schedule

FALL BROADCAST SCHEDULE

*Oak Hall games

Monday, August 25 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Thursday, August 28 – Columbia (Lake City) at Gainesville football, 7 p.m.
Thursday, August 28 – Oak Hall (Gainesville) at Florida Deaf (St. Augustine) football, 7 p.m.*
Friday, August 29 – Buchholz at Eastside football, 7 p.m. – Rescheduled (weather)
Monday, September 1 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Tuesday, September 2 – PK Yonge at Oak Hall volleyball, 6:45 p.m.*
Friday, September 5 – Eastside at Gainesville football, 7 p.m.
Friday, September 5 – Aucilla Christian at Oak Hall football, 6:45 p.m.*
Monday, September 8 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Friday, September 12 – Dixie County at Trenton football, 7 p.m.
Monday, September 15 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Tuesday, September 16 – Oak Hall at St. Francis volleyball, 5:45 p.m.*
Thursday, September 18 – Belleview at Eastside football, 7 p.m.
Friday, September 19 – Oak Hall at Rocky Bayou Christian (Niceville) football, 7:45 p.m.*
Monday, September 22 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Tuesday, September 23 – St. Joseph (St. Augustine) at Oak Hall volleyball, 6:15 p.m.*
Friday, September 26 – Interlachen at Santa Fe (Alachua), 7:15 p.m.
Saturday, September 27 – Oak Hall volleyball tournament (vs. Columbia), 10:45 a.m.*
Monday, September 29 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Friday, October 3 – St. Francis at Oak Hall football, 6:30 p.m.*
Saturday, October 4 – Providence (Jacksonville) at Oak Hall volleyball, 1:45 p.m.*
Monday, October 6 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Tuesday, October 7 – St. Francis at Oak Hall volleyball, 5:45 p.m.*
Friday, October 10 – Gainesville at Buchholz football, 7:15 p.m.
Friday, October 10 – Munroe (Quincy) at Oak Hall football, 6:45 p.m.*
Monday, October 13 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Thursday, October 16 – Oakleaf (Orange Park) at Buchholz, 7 p.m.
Friday, October 17 – Vanguard at Gainesville football, 7 p.m.
Monday, October 20 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Thursday, October 23 – Santa Fe (Alachua) at North Marion (Citra) football, 7 p.m.
Monday, October 27 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Thursday, October 30 – Lincoln (Tallahassee) at Gainesville football, 6:45 p.m. - Rescheduled (weather)
Thursday, October 30 – Pope John Paul at Oak Hall football, 6:45 p.m.*
Monday, November 3 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Thursday, November 6 – Santa Fe at Keystone Heights football, 7:15 p.m.
Friday, November 7 – Bishop McLaughlin Catholic at St. Francis football, 6:45 p.m.
Monday, November 10 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Friday, November 14 – First round of the 6A state football playoffs – Mitchell at Gainesville, 7:15 p.m.
Monday, November 17 – “The Prep Zone” show ‘live’ from Sonic, 6-7 p.m.
Friday, November 21 – Second round of the 6A state playoffs – Sunlake at Gainesville, 7:15 p.m.
Friday, November 28 – Third round of the state playoffs- TBA, 7:15 p.m.

WINTER BROADCAST SCHEDULE coming soon…

All games/shows broadcast online at www.theprepzone.com & www.floridacast.com (Audio only)
All games/times are subject to change
Video broadcasts are in bold