District Tournament Scores and Upcoming Games

8A-1

Sandalwood (22-4) 55, Flagler Palm Coast 52 (3OT)

Friday: Championship,Sandalwood vs. Mandarin, 7 PM

7A-1
Tuesday:  Forest 71, Buchholz 51

Friday: Championship, Forest vs. Lincoln, 7 PM

7A-2

Monday : Englewood 35, Fleming Island 30
Wednesday: White 67, Englewood 49
First Coast 59, Fletcher 54

Championship: White vs. First Coast, 7 PM

6A-3

Tuesday: Orange Park 47, Middleburg 37
Wednesday: Leon 65, Oakleaf 42
Ridgeview 61, Orange Park 51

Championship, Friday, Ridgeview vs. Leon, 7 PM

6A-4

Tuesday:  St. Augustine 66, Stanton 54
Lee 68, Atlantic Coast 61

Friday: Wolfson vs. Lee, Columbia vs. St. Augustine
Championship:  Saturday, 7 PM

6A-5

Monday:  Lake Weir 73, South Lake 55
Tuesday:  Gainesville 72, Vanguard 60
Leesburg 76, Lake Weir 50

Friday: Championship, Gainesville vs. Leesburg, 7 PM

5A-3

Tuesday:  Parker 72, Forrest 56

Friday:  Paxon vs. Baker County, Bishop County vs. Parker
Championship:  Saturday, 7 PM

5A-4

Tuesday:  Ponte Vedra 51, Matanzas 31
Nease 49, Menendez 38

Friday:  Championship, Nease vs. Ponte Vedra, 7 PM

5A-5

Tuesday: Creekside 47, Clay 15

Friday:  Championship, Bartram Trail vs. Creekside, 7 PM

5A-6

Tuesday:  Eastside 62, North Marion 51
Palatka 74,  Belleview 24

Friday:  Championship, Eastside vs. Palatka, 7 PM

4A-3

Tuesday:  Episcopal 42, Ribault 35

Friday:  Jackson vs. Episcopal, Raines vs. Bolles
Championship:  Saturday, 7 PM

4A-4

Tuesday:  Fernandina Beach 46, Yulee 40

Championship:  Friday, Fernandina Beach vs. West Nassau 7 PM

4A-5

Tuesday:  Santa Fe 55, Interlachen 41
Bradford 69, Keystone Heights 25

Friday:  Williston vs. Bradford, Fort White vs. Santa Fe
Saturday:  Championship, 7 PM

3A-2

Tuesday:  University Christian 53, Christ’s Church 38
Eagle’s View 61, Bishop Snyder 45

Friday:  University Christian vs. Trinity Christian, Eagle’s View vs. Providence
Saturday:  Championship, 7 PM

3A-3

Tuesday:  St. Johns Country Day 44, Oak Hall 42

Friday:  PK Yonge vs. St. Joseph, St. Johns Country Day vs. St. Francis
Saturday:  Championship, 7 Pm

2A-2

Monday:  NFEI 71, Espirit de Corps 12, First Coast Christian defeated Cedar Creek Christian
Tuesday:  NFEI 81, Seacoast Christian 37, Temple Christian 54, First Coast Christian 39

Saturday:  Championship, NFEI vs. Temple Christian, 7 PM

1A-5

Tuesday:  Lafayette 71, Branford 25

Friday:  Hamilton County vs. Lafayette, Melody Christian vs. Jefferson County
Saturday:  Championship, 7 PM

1A-6

Tuesday:  Bronson 65, Bell 54
Trenton 68, Cedar Key 41

Friday:  Trenton vs. Hilliard, Bronson vs. Hawthorne
Saturday:  Championship, 7 PM

1A-7

Tuesday:  Newberry 78, Dixie County 76 (OT)

Friday:  Baldwin vs. Chiefland, Union County vs. Newberry
Saturday:  Championship, 7 PM